Kurban üst

03 Ağustos 2020 Pazartesi

‘Bizler gururlu ve mağruruz. Asla mağdur edilemeyiz’

-bizler-gururlu-ve-magruruz--asla-magdur-edilemeyiz

Şehit Ailelerinin emanetleri olan aileleri ile Gazilerin uğradığı hakaret ve şiddetler sonucu bir basın açıklaması yapan Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı; “Gün geçmiyor ki şehitlerimizin emanetleri olan aileleri ve kahraman gazilerimiz hakarete uğramasın, şiddete maruz kalıp darp edilip, gururu ve onuru incinmesin” dedi.
04 Ekim 2019 Cuma 20:34

Kendilerinin vatanın bölünmez bütünlüğü, al bayrağımızın ebediyen dalgalanması, ezanımızın semalarda yankılanması, bu yüce milletin hür ve bağımsız yaşaması için, can verip şehit olmuş yiğitlerin, ailesi ve vücutlarından bir parçasını veda etmiş yüce milletin kahraman gazileri olarak son zamanlarda kendilerine yapılan bu sözlü ve fiziki saldırıları anlamakta güçlük çektiklerini belirten Başkan Kumartaşlı; “Bu tür saldırıların şehitlerimizi kemiklerini sızlattığını, kahraman gazilerimizin yaralarına tuz bastığını üzülerek belirtmek istiyoruz” dedi.

Kumartaşlı yaptığı basın açıklamasında;  Gaziliği; bazı gazetede köşe yazarlığı yapan şahısların, yeniden tarif etmeye kalktıklarına, hatta daha ileri giderek “Çakma Gaziler” başlığı atarak bizleri sorguladıklarına şahit oluyoruz.

Evet gazilik sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed efendimizle başlayıp, dinimizle manevi güç alan, Cumhuriyetin kurucusu M. Kemal Atatürk'le devam edip, kanunla resmileşen, halen haçlı ittifakının devamı olan, terör odaklarını bertaraf esmek için, kan veren yiğitlerle zirveye ulaşan, ulvi bir değerdir.

Gazilik bir ömür boyu taşınacak bir onurdur. Yüce Türk milletinin nezdinde ve devletimizin nazarında en müstesna yerdedir.Gaziliğin yeri, zamanı ve şekli olmaz verilen canlar ve uzuvlar hep aynı mana hep aynı duygunun sonucudur.

Ayrı düşünülemez, bu tür saldırılarla, gaziler arasında ayrım yapılıyor, hissi uyandırılmaya çalışılmakta, bazı kesimlerce de buna çanak tutulduğunu üzülerek görmekteyiz.

Bizler vatan var olduğu sürece Gazilik ve şehitliğin anlamını ve manevî duygusunu yaşamak isteyen, bunun idrakine varmış bir kitleyiz.

Bizler gururlu ve mağruruz.  Asla mağdur edilemeyiz.

Şehidimin emaneti, şerefimiz, Gazimizin onuru onurumuzdur.

Bu saldırıların maksatlı ve planlı olduğunu düşünüyor, bu şahısların terörle irtibatı olup olmadığının araştırılması gerektiğine inanıyoruz.

Tek düşüncesi vatan, bayrak ve milletin ortak değerleri uğruna can vermeyi göze alan kahramanlara saldırıp darp etmek, şehidin emanetlerine ağza alınmayacak hakaretlerde bulunmak kimin ve kimlerin işine yarar, kamuoyunun takdirine sunuyor, bu tür sözlü ve fiziki saldırıları şiddetle kınıyoruz.

 Bundan sonra olmaması için acil hukuki önlemlerin alınmasını Yüce Meclisimizden ve Devlet Kurumlarımızdan bekliyor,

Gazime dokunma adlı bir kamu spotu talep ediyoruz.

Maddi değil, manevî olarak desteğe ve saygıya ihtiyacımızın olduğunu kamuoyunun bilmesini istiyoruz” dedi. Haber okunma sayısı: 621

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER