Triovista, İstek

04 Temmuz 2020 Cumartesi

10 bin kişiye sıcak yemek

10-bin-kisiye-sicak-yemek

Afyonkarahisar’ın hayırsever aileleri arasında yer alan Mihrioğlu Ailesi geleneği bu yıl Ramazan Ayında da devam ettirdi. Hayırsever vatandaşların desteği ile Ramazan ayında 25 mahallede 10 bin ihtiyaç sahibi ve yaşlılara birbirinden leziz yemek dağıtımı yapıldı.
27 Mayıs 2020 Çarşamba 20:39

Her yıl Ramazan Ayında Türbe Camii Mevkiinde bulunan Mihrioğlu Konağında vatandaşlara sıcak aş ikram eden Mehmet&Halil Mihrioğlu kardeşler bu senede geleneği sürdürdü. Tüm dünyayı etkisi altına alan ilimizide etkileyen koronavirüse karşı bu sene biraz daha tedbirli davranan Mihrioğlu kardeşler hayırsever vatandaşların da destekleriyle bu yıl 10 bin vatandaşımıza sıcak yemek ikramında bulundu. 5 yıldızlı lokantalarda satılan yemekle eş değerde olan yemekler sıcak bir şekilde muhtarların da destekleriyle evlere kadar ulaştırıldı.

DEVAMI GELECEK

Ramazan ayı boyunca 25 mahallede 10 bin vatandaşa ulaştıklarını dile getiren Mehmet&Halil Mihrioğlu kardeşler, “Allah hayırsever vatandaşlarımızdan razı olsun. Bu yılda sıcak yemeklerimiz Ramazan Ayı boyunca ihtiyaç sahibi ve yaşlılarımızın ayağına kadar gitti. Gelenekselleştirdiğimiz bu yemek ikramlarımız bundan sonra da artarak devam edecektir. İlimizde uygulanan mevlüt yemekleri, cenaze yemekleri gibi yemek vermek isteyen vatandaşlarımız bize ulaşabilir. 1905 yılında inşaa edilen konağımızın bizler 4. Nesil evlatlarıyız. Atalarımızdan gördüğümüz iyilikleri devam ettirme kararlılığındayız” dediler.   
Haber okunma sayısı: 280

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR