istek okulları

24 Şubat 2020 Pazartesi

2019 yılında Afyon’a gelen önemli isimler

2019-yilinda-afyona-gelen-onemli-isimler-

Afyonkarahisar Valiliği 2019 Yılı ile ilgili “Karşılaştırılmalı Genel Değerlendirme Raporu” hazırladı.
08 Ocak 2020 Çarşamba 21:59

Raporda 2019 yılında şehre gelen devlet büyükleri de yer aldı. Afyonkarahisar, 2019’da 1 kez Cumhurbaşkanı, 10 kez bakan ağırladı. Şehre bir yılda 3 kez gelen Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, şehre en fazla gelen bakan oldu.

17 ŞUBAT’TA CUMHURBAŞKANI GELDİ

Çevre ve Şehircilik Bakanı 25 Ocak’ta Afyonkarahisar’a gelen ilk devlet büyüğü oldu. 17 Şubat tarihinde ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geldi. Erdoğan, 118 Tesis – 1 Milyar 173 Milyon TL’lik tesislerin açılışını gerçekleştirdi. 15 Mart tarihinde ise Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Afyonkarahisar’daydı.

ENERJİ BAKANI 3 KEZ GELDİ19 Mart, 1 Mayıs ve 19 Haziran’da Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Afyonkarahisar’a 3 kez gelerek bakan düzeyinde en fazla şehre gelen isim oldu.

SAYIŞTAY BAŞKANI AFYON’DAYDI

20 Mart tarihinde Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, 22 Mart’ta Sayıştay Başkanı Seyit Ahmet Baş, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin’de 12 Nisan’da Afyonkarahisar gelen isimlerdendi.

SOYLU, 2 KEZ AFYON’A GELDİ

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’den sonra en fazla şehre gelen ikinci bakan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu oldu. Soylu, 8 Haziran ve 2 Eylül tarihlerinde Afyonkarahisar’a geldi.

PAKDEMİRLİ VE KASAPOĞLU’DA

AFYON’A GELEN İSİMLERDENDİ

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Dünya Motokros Yarışları için 8 Eylül tarihinde Afyonkarahisar’a gelen bir diğer isimdi. Yılın son ayında ise Afyonkarahisar Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’yi ağırladı. Pakdemirli bir takım temaslar kurmak üzere 6 Aralık tarihinde şehre geldi. Haber okunma sayısı: 251

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR