Triovista, İstek

04 Temmuz 2020 Cumartesi

8 yıl aradan sonra gelen “şehitlik!”

8-yil-aradan-sonra-gelen-sehitlik-

8 yıl önce askerlik vazifesini yaparken silahlı bir saldırı sonucunda hayatını kaybeden Piyade Çavuş Hüseyin Ildız, 8 yıl aranın ardından “şehit” sayıldı.
02 Haziran 2020 Salı 21:14

Türk Silahlı Kuvvetleri kayıtlarına “vefat” olarak geçen Piyade Çavuş Hüseyin Ildız, ailesinin verdiği hukuk mücadelesi ile şehit sayıldı.

KAYITLARA “VEFAT” OLARAK GEÇMİŞTİ

2012 yılında Çorum’un Osmancık Askerlik Şubesi’nde askerlik vazifesini yaparken silahlı saldırı sonucunda hayatını kaybeden Afyonkarahisar’ın Anıtkaya beldesine kayıtlı Piyade Çavuş Hüseyin Ildız, kayıtlarda “vefat etti” olarak yer almıştı. Aile evlatlarının şehit sayılması gerektiği ile ilgili Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şubesi ile birlikte hukuk mücadelesi başlatmıştı. Hukuk mücadelesi 8 yıl aranın ardından kazanıldı ve Hüseyin Ildız şehit sayıldı.

MUTLU HABERİ AİLEYE ULAŞTIRDITürkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı, aileye mutlu haberi verdikten sonra sosyal medya hesabından da paylaştı. Başkan Kumartaşlı şunları söyledi: “2012 Tarihinde Askerimiz Şehittir Dedik. 8 Yıl süren hukuk mücadelesi sonucunda bu gün şehitlik haklarını Avukatımız Serpil Öztürk ablamız sayesinde aldık.16.12.2012 tarihinde askerlik hizmetini Çorum Osmancık Askerlik Şubesinde yaparken silahlı saldırı sonucu vefat eden P.Çvş. Hüseyin Ildız bugün şehit sayıldı.”

KEŞKE O DA GÖRSEYDİ

Kumartaşlı, haberi şehit annesi Ayşe Ildız’a ilettiğini ifade ederek şöyle konuştu: “Ayşe annemizin sevinci görülmeye değer. Şu an Ayşe annemizin yanındayız. Keşke Veysel amcamızda sağ olsaydı bu günü görseydi.” 
Haber okunma sayısı: 255

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR