istek okulları

29 Mart 2020 Pazar

Adliye binası ihtiyaca cevap vermiyor

adliye-binasi-ihtiyaca-cevap-vermiyor

İGM Başkanı Burhanettin Çoban, mevcut Adliye binasının ihtiyaca cevap vermediğini ifade ederek İcra Müdürlüğünün Özel İdare İşhanının 5. ve 6. katlarına taşınması gerektiğini söyledi.
05 Mart 2020 Perşembe 18:36

Afyonkarahisar İl Genel Meclisi (İGM) Mart ayı toplantılarının 3. birleşimi dün tamamlandı. Meclisin 4. birleşimi bugün sabah Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilecek.

TAPU DEVRİNİ ÖNCE KOMİSYONLAR DEĞERLENDİRECEK

Toplantı gündemin 10. maddesi ile devam etti. Sinanpaşa İlçesi Güney Köyü sınırları içerisindeki tapu kaydında 248 ada 6 numaralı parseldeki 440, 73 metrekare alanlı arsa vasfındaki taşınmazın, Güney Belediyesi kapanmadan önce bedeli ödediğinden dolayı tapu devrinin yapılması konusu ilgili komisyonlarda görüşülecek.

İCRA MÜDÜRLÜĞÜNÜN YER TALEBİ İNCELENECEKİl merkezinde Karaman Mahallesinde tapuda 361 ada, 5 numaralı parselde bulunan mülkiyeti İl Özel İdaresine ait, Özel İdare İş Merkezinin 6. katındaki 66, 67, 68. 69, 70, 71. 72 ve 73 numaralı bağımsız bölümlerinin, Afyonkarahisar Cumhuriyet Başsavcılığına tahsis edilmesi konusu rapor hazırlanması için ilgili komisyonlara gönderildi.

Konu hakkında açıklama yapan Meclis Başkanı Burhanettin Çoban, mevcut Adliye binasının ihtiyaca cevap vermediğini ifade etti. Çoban, “Şimdiki Adliye binamız artık ihtiyaca cevap vermiyor. Artık koridorların da dosyalarla dolduğunu öğrendik. Cumhuriyet Başsavcımız Mustafa Çelenk, Baro Başkanımız Turgay Şahin bizimle birlikte Valimiz Mustafa Tutulmaz’ı ziyaret ettiler. Ziraat Bankası yanındaki Özel İdare İşhanının 5. katında bulunan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğünün kendi binasına taşınmasıyla tamamen boşalan 5. ve 6. katları İcra Müdürlüğü yapmak istiyorlar. Altıncı kat Özel İdare olarak bizim 5. katta müdürlüğe aittir. Bu talep ilgili komisyonlarda incelenecek” dedi.

YUKARITANDIR KÖYÜNÜN İMAR PLAN DEĞİŞİKLİĞİ GEÇTİ

İhsaniye İlçesi’ne bağlı Yukarıtandır Köyü’nde yer alan, tapusunda Tınaztepe Mevkii, 106 ada 152 ve 154 parsel numaraları ile kayıtlı taşınmazlar üzerinde mevcut Yenilenebilir Enerji Kaynaklarına Dayalı Üretim Tesis alanı amaçlı olarak hazırlanan imar planı değişikliği ve eklerinin onaylanmasını uygun gören İmar ve Bayındırlık komisyonunun raporu oybirliği ile kabul edildi.

2020 Yılı Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü İle Su ve Kanal Hizmetleri Müdürlüğünün, yatırım programında bulunmayan işler için ihtiyaç duyulan, inşaat malzemelerinin ve iş makinesi akaryakıtının, İI Özel İdaresi ambarlarından verilmesi, bakım ve onarım, inşaatın yapımı sırasında kullanılacak malzemelerin nakilleri ile kazı işlerinde iş makinelerinin, araçlarının ve ekipmanlarının kullanılması ile ilgili personelin görevlendirilmesi İl Genel Meclisine bilgi verilip İl Özel İdaresi Genel Sekreterliğine yetki verilmesi için aynı yönde kararı bulunan komisyon raporları oybirliği ile kabul edildi.

ÖDENEK AKTARIMINA KARAR VERİLDİ

İl Özel İdaresi 2020 Mali Yılı gider bütçesinin, İlçe Özel İdare Müdürlükleri kurumsal kodu altındaki Yiyecek Alımları harcama kaleminde 100 bin 500 TL’lik ödeneğin Makine İkmal Bakım ve Onarım Müdürlüğünün Çöp Konteynırı Alımı harcama kalemine aktarılmasını uygun gören aynı yönde ki komisyon raporları oybirliği ile kabul edildi.

Çay İlçesi Dörtyol Mahallesi Karabağlar Mevkiinde bulunan mülkiyeti İl Özel İdaresine ve Çay Belediyesine ait, tapu kaydında 684 ada, 1 numaralı parselinde arsa vasfındaki taşınmaz üzerinde soğuk hava deposu bulunan İl Özel İdaresine ait taşınmazın hissesinin satılmasını uygun gören aynı yöndeki komisyon raporları oybirliği ile kabul edildi.

Kocatepe Gazetesi/Burcu AYDIN’ın Haberi Haber okunma sayısı: 961

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

park-mesire-piknik-yerleri-yasaklandi

Park, mesire, piknik yerleri yasaklandı

28 Mart 2020 Cumartesi 21:40
arac-muayeneleri-ertelendi

Araç muayeneleri ertelendi

28 Mart 2020 Cumartesi 21:32
pazar-satis-yerleri-ile-ilgili-ek-genelge

Pazar/satış yerleri ile ilgili ek genelge

28 Mart 2020 Cumartesi 21:11
hifzissihha-meclisi-yeni-kararlar-aldi

Hıfzıssıhha Meclisi yeni kararlar aldı

28 Mart 2020 Cumartesi 20:54
pandemi-kurulu-yeni-tedbirler-aldi

Pandemi Kurulu yeni tedbirler aldı

28 Mart 2020 Cumartesi 20:46

AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR