Triovista, İstek

15 Ağustos 2020 Cumartesi

Afyon Kocatepe Üniversitesi gururumuz oldu

afyon-kocatepe-universitesi-gururumuz-oldu

Prof Dr. Veysel Eroğlu, “2020 yılı Engelsiz Üniversite Ödüllerinde Afyon Kocatepe Üniversitesi gururumuz oldu” dedi.
02 Temmuz 2020 Perşembe 22:04

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof Dr. Veysel Eroğlu, yaptığı yazılı açıklama ile Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş’ı tebrik etti.

Afyon Kocatepe Üniversitesinin her zaman olduğu gibi yine ilimizi gururlandırdığını kaydeden Eroğlu şunları söyledi: “2020 Yılı Engelsiz Üniversite ödülünde 116 farklı üniversiteden 841 başvurunun yapıldığı Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı 2020 Yılı Engelsiz Üniversite ödüllerinde, Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) “mekânda erişebilirlik” alanında toplamda 13 ödüle layık görülerek birinci olmuştur. Bu başarının kazanılmasında emeği olan Sayın Rektör Prof. Dr. Mehmet Karakaş, üniversite yönetimi ve hocalarımızı tebrik ediyorum.

ASIL ENGEL BEDENDE DEĞİL ZİHİNLERDEDİR

Her zaman söylediğimiz gibi engeller insanların bedenlerinde değil, zihinlerinde olan bir husustur. Özellikle bu anlayışı yıkmak için 2003 yılından itibaren çok önemli reformlar yaptık. Türkiye Hükümetlerimiz döneminde insanı merkeze koyan bir anlayışla çalışmalarını yürütmüştür.Bugüne kadar engelli kardeşlerimizin hayatlarını kolaylaştırıcı adımlar olarak, hem istihdam edilmelerine, hem de eğitim haklarından faydalanmaları noktasında bu insan odaklı çerçeveye göre hareket ettik. 2002’den bu yana da engellilerimizin sorunlarına çözüm bulmak için hep Türkiye’de ilkleri gerçekleştirdik ve kapsamlı çözümleri ortaya koyduk. Eğitim alanında da engelsiz üniversiteler bu bakımdan çok önemlidir.

ÜLKEMİZİN VE AVRUPA’NIN EN ÖNEMLİ ÜNİVERSİTELERİ ARASINDA

İlimizin ve ülkemizin gururu olan Afyon Kocatepe Üniversitesi, hem öğrenci sayısı, kampüs ve altyapısı ile hem de eğitimde yakaladığı başarı ile Dünyanın sayılı üniversiteleri arasında yerini almaktadır.

Afyon Kocatepe Üniversitemiz engelli öğrencilerimizin eğitim fırsatlarından adil bir şekilde faydalanmaları için gerekli bütün altyapıyı kurmuştur. Üniversitemiz;

11 aktif fakülte, 5 yüksekokul, 15 meslek yüksekokulu, 3 enstitü, 33 araştırma ve uygulama merkezi ile eğitim öğretim ve araştırma faaliyetlerine devam etmektedir.

Kocatepe Üniversitesi, çevreci ve engelsiz bir kampüs ile öğrenci merkezli ve kalite odaklı eğitim ve araştırma anlayışıyla çalışmalarını sürdürmektedir. Üniversite bünyesinde toplam 110 engelli öğrenci eğitim-öğretim görmektedir. Engelli öğrencilerimiz için her şey düşünülerek özellikle mekânda erişim problemi ortadan kaldırılmıştır.

HİÇBİR PROBLEM BULUNMAMAKTADIR

Üniversitenin bütün birimlerinde engelli asansörü, engelli rampaları, engelli tuvaletleri, engelli takip yüzeyleri Braille alfabesi ile yön levhaları, engelli otoparklarını inşa edilerek mekânda erişim konusunda şu anda hiçbir problem bulunmamaktadır.

Yapılan altyapı ve eğitim yatırımlarının karşılığının alındığını görmek bizleri ziyadesiyle mutlu etmektedir. 2020 Yılı Engelsiz Üniversite Ödüllerinde 13 ödül ile en başarılı olan Afyon Kocatepe Üniversitesini canı gönülden tebrik ediyorum. Başta Sayın Rektör Prof. Dr. Mehmet Karakaş olmak üzere üniversite yönetimini ve bütün öğrencilerimizi ayrı ayrı kutluyorum. Üniversitemizde eğitim gören bütün genç kardeşlerimize ve bütün akademisyenlere üstün muvaffakiyetler diliyorum.” Haber okunma sayısı: 406

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR