istek okulları

10 Nisan 2020 Cuma

Afyon’a yine şehit ateşi düştü

afyona-yine-sehit-atesi-dustu

Suriye'nin İdlib kentinde rejim unsurlarının hain saldırısı sonucu, Dinar ilçe nüfusuna kayıtlı P.Yzb. Süleyman Şahin şehit düştü.
28 Şubat 2020 Cuma 17:53

Esad rejiminin İdlib'deki hain saldırısında 33 vatan evladımız şehit olurken çok sayıda askerimiz ise yaralandı. Suriye'nin İdlib kentinde rejim unsurlarının hain saldırısı sonucu, Dinar ilçe nüfusuna kayıtlı P.Yzb. Süleyman Şahin şehit oldu.

2 çocuk babası olan aziz şehidimiz aslen Dinar - Kazanpınar Köyü nüfusuna kayıtlı olup anne ve babası Dinar eski Sanayi Mahallesi Dokuma Sokak'ta, eşi ise Ankara’da ikamet ediyor. 

Ayrıca saldırıda Dinar Kınık Köyünden 2 Piyade Uzman Çavuş Da yaralandı. P. Uzm. Çvş. Süleyman Memiş'in ayakta tedavisi yapılırken, P. Uzm. Çvş. Mümin Toptaş’ın ise kaburgası kırıldığı için yoğun bakımda tedavi altına alındı.

ŞEHİDİMİZ P.YZB. SÜLEYMAN ŞAHİN’İN TÖREN PROGRAMI BELLİ OLDUSuriye'nin İdlib kentinde rejim unsurlarının saldırısı sonucu, Şehit olan Dinar ilçesi nüfusuna kayıtlı Şehit P. Yzb. Süleyman Şahin’in ailesi akşam saatlerinde Ankara’dan karayolu ile görevliler tarafından Dinar’a getirildi.

Aziz şehidimizin bu gece Hatay’da yapılacak Askeri törenin ardından Afyonkarahisar Hava Meydan Komutanlığı’na saat 20.30 da getirilmesi ve Dinar ilçe Merkezinde bulunan Dinar Belediyesinin yanındaki Meydanda yarın (29-02-2020 Cumartesi) öğle namazına müteakip kılınacak namaz ve Askeri Törenden sonra İlçe Mezarlığı içerisindeki Şehitliğe defnedilmesi bekleniyor.

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanlığı şehidimize Allah‘tan rahmet, ailesine ve ülkemize baş sağlığı dilerken yaralılara ise acil şifalar diledi.

  Haber okunma sayısı: 112

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR