istek okulları

24 Şubat 2020 Pazartesi

Afyon’un kalbi Uygur Türkleri için atacak

afyonun-kalbi-uygur-turkleri-icin-atacak

Afyonkarahisar Tek Yürek Platformu, 5 Ocak Pazar Günü Afyonkarahisar’da düzenleyeceği etkinlikle Çin’in Sincan bölgesinde yaşatılan zulme dikkat çekecek.
03 Ocak 2020 Cuma 20:18

Afyonkarahisar’daki çok sayıda dernek temsilcisinin bir araya gelerek oluşturduğu “Afyonkarahisar Tek Yürek Platformu” Uygur Türklerine karşı uygulanan Çin zulmüne tepki gösterecek.

Gönül Köprüsü Derneği Başkanı Lütfiye Polat öncülüğünde kurulan, “Afyonkarahisar Tek Yürek Platformu” üyelerinden çok sayıda dernek başkanı, etkinlik öncesi Veysel Eroğlu Parkında bir araya geldi. Yapılan toplantıda Pazar günü gerçekleştirilecek olan tepki yürüyüşü, kılınacak gıyabi cenaze namazı ve basın açıklamasının detayları konuşuldu.

Yapılacak olan etkinlik öncesinde, karşılıklı istişarede bulunularak ne yapılması gerektiği hususunda fikir alışverişi yapan grup üyelerinin fikirleri de dinlendi. Önemli görülen ve olması gereken konuların notları alınarak fikir birliğine varıldı.

Etkinlikte, lokma ikramı, Kuran-ı Kerim tilaveti, gıyabi cenaze namazı ve basın açıklaması yapılacak. 5 Ocak 2020 Pazar günü yapılacak olan etkinlik, hava şartları da göz önünde bulundurularak, saat 13 ila 14 arasında yapılması planlanıyor.

Etkinliğe çok sayıda STK temsilcisi ve üyelerinin katılımı bekleniyor. Dün akşam saatlerinde yapılan, ön görüşme toplantısına, Afyonkarahisar İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Ahmet Nuri Gök’ün yanı sıra çok sayıda dernek başkanı katıldı. 


Haber okunma sayısı: 258

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR