CACTUS

21 Temmuz 2019 Pazar

Akif Özkaldı bakan yardımcısı oldu

akif-ozkaldi-bakan-yardimcisi-oldu

Hemşerimiz Akif Özkaldı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan atama ile Tarım ve Orman Bakanı Yardımcılığına getirildi.
09 Ağustos 2018 Perşembe 20:35

Devlet yönetiminde gösterdiği başarılar nedeniyle önemli görevlere getirilen Akif Özkaldı son olarak Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun Müsteşarlığını yaptı.

Akif Özkaldı, Tarım ve Orman Bakan Yardımcılığı görevine atanan isimler arasında yer aldı. Daha önce aynı bakanlık içerisinde müsteşarlık görevini yürüten Akif Özkaldı, bir dönem DSİ'nin genel müdürlüğünü de üstlenmişti.

AKİF ÖZKALDI KİMDİR?

Akif Özkaldı, 31 Aralık 1963 tarihinde Afyonkarahisar Bolvadin'de dünyaya geldi. 11 Ağustos 1986 tarihinde Erzurum Bölge Müdürlüğü’nde başlayan DSİ kariyerini 18 Temmuz 2011- 10 Şubat 2015 yılları arasında yürüttüğü Genel Müdürlük görevi ile sonlandıran Akif Özkaldı, bu aşamadan sonra Orman ve Su İşleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevine getirildi.İstanbul Melen İçmesuyu Projesi, Güneydoğu Anadolu Projesi (GAP), Konya Ovaları Projesi (KOP), Doğu Anadolu Projesi (DAP), Trakya Gelişim Eylem Planı(TRAGEP), Doğu Anadolu Projesi (DAP), Doğu Karadeniz Projesi (DOKAP), Asrın projesi KKTC Su Temin Projesi, GÖLSU “1000 Günde 1000 Gölet ve Sulama Projesi”,“Afrika’ya Su Temin Projesi” “81 il Acil İçmesuyu Temin Projesi” gibi birçok önemli ve Bölgesel Kalkınma projelerinde aktif rol aldı.

Planlama, uygulama ve strateji belirleme gibi birçok teknik konuda çalışmalar yaptı.

Yeni dönemde Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı olarak görev alacak olan evli ve 1 çocuk babasıdır.

Özkaldı sosyal paylaşım sitesinden atamayla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:


  Haber okunma sayısı: 226

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR