istek okulları

25 Şubat 2020 Salı

AKÜ Senatosundan Barış Pınarı Harekâtı’na destek

aku-senatosundan-baris-pinari-harektina-destek

Afyon Kocatepe Üniversitesi Senatosundan yapılan açıklamada; “Barış Pınarı Harekâtı’nı yüreğimizle ve dualarımızla desteklediğimizi beyan ediyor ve ordumuza muvaffakiyetler diliyoruz” denildi.
14 Ekim 2019 Pazartesi 21:06

Afyon Kocatepe Üniversitesi Senatosu basın açıklamasında şunları söyledi: “Türkiye Cumhuriyeti Devleti, uzun yıllardır farklı terör örgütlerinin hedefi olmuştur. Özellikle DAEŞ, FETÖ, DHKPC, PKK-PYD-YPG gibi terör örgütleri, ülkemizde yürüttükleri terör faaliyetleri sonucunda güvenlik güçlerinin yanında binlerce sivil vatandaşın ölümüne ve yaralanmasına sebebiyet vermiştir.

Suriye’deki iç savaşı fırsat bilen terör örgütü PKK ve Suriye’deki uzantısı PYD, bölgedeki emperyalist güçlerin desteğiyle hem Suriye coğrafyasındaki demografik yapıyı katliamlarla ve sürgünlerle değiştirmiş hem de ülkemiz sınırlarında bir tehdit unsuru haline gelmiştir. Suriye’deki iç savaş kapsamında meydana gelen bu gelişmeler, olumsuz anlamda en fazla Türkiye’yi etkilemiştir.

Bu olumsuzlukların daha fazla sürmemesi ve sınırımızdaki somut terörist tehdidin bertaraf edilmesi amacıyla daha önce “Fırat Kalkanı” ve “Zeytin Dalı” isimleriyle gerçekleştirilen harekâtlar başarıyla tamamlanmış ve temizlenen coğrafya gerçek sahiplerine verilmiştir. Gelinen noktada ise Kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimiz güney sınırımızda Suriye’nin kuzeyinde oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu önlemek amacıyla uluslararası hukuka uygun bir biçimde, milletimizin sevgisi, güveni ve duasından aldığı güçle “Barış Pınarı Harekâtı”na başlamıştır.

Tarih boyunca mazlumların yanında, zalimin karşısında olan milletimizin ve onun çelikleşmiş iradesinin temsili olan Şanlı Ordumuzun, bundan önceki görevlerinde olduğu gibi bu insani görevini de başarıyla tamamlayacağına inancımız tamdır.

Türkiye’nin, Suriye’nin kuzeyinde yuvalanmış ve Türkiye’ye saldırılar düzenleyen terörist gruplara yönelik sınır ötesi harekâtı, BM Antlaşması’nın 51. maddesi çerçevesinde her devlete tanınmış olan doğal meşru müdafaa hakkının kullanımıdır. Bu meşru operasyon, bir takım algı oyunlarıyla Kürt halkına karşı yapılmış gibi gösterilmeye çalışılmaktadır.Oysa Barış Pınarı Harekâtı, sadece Türkiye’nin güvenliği için değil, aynı zamanda emperyalist güçlerle işbirliği yaparak mazlum Kürt, Arap, Türkmen ve Ezidi kardeşlerimizi katleden ve sürgün eden terör şebekelerine ve arkalarındaki emperyalist güçlere karşı alınmış bir inisiyatiftir.

Afyon Kocatepe Üniversitesi Senatosu olarak, bütün emperyalist baskılara rağmen, müttefik olarak bildiğimiz ülkelerin desteğiyle oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, ülkemizde ve bölgemizde barış, huzur ve istikrarı tesis etmek amacıyla başlatılan “Barış Pınarı Harekâtı’nı yüreğimizle ve dualarımızla desteklediğimizi beyan ediyor ve ordumuza muvaffakiyetler diliyoruz. Harekât sürecinde şehit olan kahraman askerlerimize ve sivil vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.”

  Haber okunma sayısı: 109

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR