istek okulları

31 Mayıs 2020 Pazar

Avdanlılar Bahar Şenliğinde coştu

avdanlilar-bahar-senliginde-costu

Afyonkarahisar’ın Dinar ilçesi Avdan Köyünde Bahar Şenliği düzenlendi.
08 Haziran 2019 Cumartesi 21:35

Dinar’dan, Dinar dışından köy hasretiyle yanıp tutuşan Avdan Köylülerinin Ramazan Bayramı’nın 3. günü sabah erken saatlerde köy meydanında toplanmasıyla başlayan 14. Avdan Köyü Bahar Şenliği Kur’an-ı Kerim ve mevlit okunarak devam başladı.

Şenlik saygı duruşu ve istiklal Marşı’nın okunmasının ardından, dernek başkanı, Avdan köyü muhtarı, Afyonkarahisar il genel meclisi başkanı Burhanettin Çoban ve Ak Parti Afyonkarahisar milletvekili Ali Özkaya’nın konuşmalarıyla devam etti.

14. Avdan Köyü Bahar Şenliği’nde Isparta, Denizli ve Dinar’daki Avdanlılar’ın oluşturduğu halk oyunları ekipleri gösterilerini sundu. Şenliğe katılan protokolde halk oyunlarına eşlik etti.

Şenlikte gelenek göreneklerimizde yer aldığı şekliyle kız isteme ve damat giydirme adetleri canlandırıldı.Yine şenlikte Halk Müziği sanatçısı Canan Bayram bir konser verdi. Sipsi ustası Ramazan mercan sipsisiyle şenliğe renk kattı. Çeşitli şiirlerin okunması ve oyunların oynanmasıyla program devam etti.

14. Avdan Köyü Bahar Şenliği’ne Afyonkarahisar Ak Parti milletvekili Sayın Ali Özkaya, Afyonkarahisar il genel meclisi başkanı Burhanettin Çoban, Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı, il genel meclisi üyeleri, siyasi partilerin ilçe temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.

Afyonkarahisar Ak Parti milletvekili Sayın Ali Özkaya yaptığı konuşmada birlik ve beraberliğin öneminden bahsederek her zaman Avdan Köylülerin yanında olduğunu belirtti. 14. sü yapılan bu şenliğin kesintisiz bir şekilde bu kadar devam etmesi köyün birbirine ne kadar bağlı olduğunun bir göstergesi olduğunu söyledi. Bu birlik beraberliğin daim olması dilekleriyle konuşmasına son verdi. Daha sonra yoğun programlarını olduğunu belirten Afyonkarahisar Ak Parti milletvekili Sayın Ali Özkaya köy halkının sıkıntılarını dinleyerek şenlikten ayrıldı.

Dernek çalışmalarında emeği geçenlere ödüllerinin verilmesi ve çocuk oyunlarının oynatılmasıyla program sona erdi.

Coşkunun hiçbir zaman azalmadan devam ettiği 14. Avdan Köyü Bahar Şenliği’ni aynı zamanda Denizli Pamukkale Televizyonu Yörükoğlu Yollarda program yapımcısı Gökhan bey çekim yaparak programın birçok kanalda yayınlanarak Avdan köyünün tanıtımına katkıda bulunacağını söyledi. 
Haber okunma sayısı: 278

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

sandikli-afyon-minibus-seferleri-basliyor

Sandıklı-Afyon minibüs seferleri başlıyor

30 Mayıs 2020 Cumartesi 20:30
sandiklida-cuma-namazi-heyecani

Sandıklı’da Cuma Namazı heyecanı

30 Mayıs 2020 Cumartesi 20:25
soz-verdik-yapiyoruz

Söz verdik yapıyoruz

29 Mayıs 2020 Cuma 23:08
pasa-camiinde-ilk-cuma-namazi

Paşa Camii’nde ilk Cuma Namazı

29 Mayıs 2020 Cuma 22:12
pandemi-kurulu-toplandi

Pandemi Kurulu toplandı

29 Mayıs 2020 Cuma 22:02

AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR