AK PARTİ

24 Mart 2019 Pazar

Fatih Çetinkaya

Bakan Eroğlu görevini devretti

bakan-eroglu-gorevini-devretti

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, bakanlıkta düzenlenen devir teslim töreniyle, görevini Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'ye devretti.
10 Temmuz 2018 Salı 20:08

Orman ve Su İşleri Bakanlığının lağvedilerek Tarım ve Orman Bakanlığı yapılmasının ardından dün yeni kabinenin de açıklanmasıyla birlikte kabinede yer alamayan Prof Dr. Veysel Eroğlu, koltuğunu Bekir Pakdemirli’ye devretti.

Devir teslim töreninde AK Parti Afyonkarahisar Milletvekilleri Ali Özkaya ve İbrahim Yurdunuseven ile bakanlık bürokratları hazır bulundu.  4 dönem boyunca Orman ve Su İşleri Bakanlığını başarıyla yürüten ve yaptığı hizmetlerle ‘Suyun Sinanı, Su Profesörü’ gibi ünvanlar alan Veysel Eroğlu, yeni Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'ye mektup verdi.   

POLİTİKALARI 2023'E, 2053'E, 2071'E TAŞIYACAĞIZ

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli devir-teslim töreninde, yeni sistemin hakkını vereceklerini kaydederek, "Sayın Cumhurbaşkanımızın vurguladığı yerlilik ve millilik ekseninde tarım ve ormancılık politikalarımızı 2023'e, 2053'e, 2071'e inşallah taşıyor olacağız. Türkiye'de yeni bir sistemin başlıyor. Verdikleri oylar nedeniyle millete, bize bu görevi layık görmesi nedeniyle de Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür ederim” dedi.

EL ELE, YAN YANA İYİ İŞLER YAPACAĞIZYeni dönemde bürokrasinin de daha atak olması gerektiğini söyleyen Pakdemirli, "Geçmiş başarıların üzerine mutlaka bizim de bir şeyler koymamız lazım. Büyük işler büyük takımlarla yapılıyor. İnşallah el ele, yan yana iyi işler yapacağız. Rabb'im yar ve yardımcımız olsun. Hanım arabada bir slogan buldu, benim de hoşuma gitti. 'Çiftçimizin yüzü gülsün, çocuklarımız ormanlarla büyüsün' diyoruz" diye konuştu.

EN ÖNEMLİ SEKTÖRLERİN BAŞINDA GELİYOR

Bakanımız Veysel Eroğlu ise, tarım ve ormancılığın Türkiye ekonomisindeki en önemli sektör olduğunu vurgulayarak, tarım olmadan gıdanın olmayacağını kaydetti. Eroğlu, yakın bir gelecekte Türkiye'deki en önemli sektörlerin başında gıda üretimi ve güvenliğinin geleceğini bildirdi.  

2067 YILINA GİDECEK BİR MEKTUP VERDİ

Türkiye'nin su meselesini kökünden çözdüklerini belirten Veysel Eroğlu, Türkiye'deki illerin su problemini 2060, 2071 yılına kadar çözdüklerini ifade etti. Eroğlu, şu ana kadar 6,5 milyon hektar araziyi sulamaya açtıklarını, bu hamle ile Türkiye'de tarımın şaha kalktığını söyledi. Ormanlara dikilen gelir getirici türlerin gelirinin 49 yıllığına vatandaşlara verildiğini ama vatandaşların kendisinden bu sürenin uzatılmasını istediklerini vurgulayan Eroğlu, sürenin uzatılması için 2067 yılında Bakan olacak kişiye mektup yazdığını belirtti.

KARŞILIKLI HEDİYELER TAKDİM EDİLDİ

Eroğlu, "Size bir mektup vereceğim, bu mektubu sizden sonraki bakana da teslim edeceksiniz. Bu mektup 2067 yılındaki bakana teslim edilmek üzere elden ele verilecek. Ben vatandaşlara söz verdim" dedi. Eroğlu, konuşmasının ardından mektubu Pakdemirli'ye teslim etti. Pakdemirli, Eroğlu’na bir vazo hediye ederken Eroğlu da, bir mermer şadırvan hediye etti. 
 Haber okunma sayısı: 740

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

ogrenciler-fidan-dikti

Öğrenciler fidan dikti

23 Mart 2019 Cumartesi 17:45
kavga-edilen-sehre-yatirim-gelmez

Kavga edilen şehre yatırım gelmez

22 Mart 2019 Cuma 21:36
dilekceler-mebe-gonderildi

Dilekçeler MEB’e gönderildi

22 Mart 2019 Cuma 20:42
adalet-bakani-gul-geliyor

Adalet Bakanı Gül geliyor

22 Mart 2019 Cuma 20:27

AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR