Triovista, İstek

13 Ağustos 2020 Perşembe

Başkan Koyuncu, Belçika’da hemşerileri ile buluştu

baskan-koyuncu-belcikada-hemserileri-ile-bulustu

Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu, Belçika'da ilk defa hemşerileri ile buluştu
24 Şubat 2020 Pazartesi 18:41

Gent şehrinde, Belçika Emirdağlılar Birliği Başkanı Osman Mızrak yapılan toplantıda Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu'yu ağırladı. Görev süresinde bir yılını doldurmak üzere olan Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu, Belçika'da ilk defa hemşerileri ile buluştu.

Belçika'ya ilk defa giden Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu gördüğü ilgi ve alakadan çok memnun kaldı.

Belçika Emirdağlılar Birliği Başkanı Osman Mızrak'ın önderliğinde yapılan toplantı Emirdağlıları bir araya getirdi.

Toplantıya, Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu'nun yanı sıra, AK Parti Afyonkarahisar İl Genel meclisi üyesi Necati Şevik, Emirdağ Belediyesi Başkan yardımcısı Vecdi Yürük ve Emirdağ Belediyesi CHP Meclis Üyesi Osman Duran katıldı.Toplantı, Gent Belediye meclis üyeleri; Veli Yüksel (Open - VLD ), Yüksel Kalaz (PVDA), SPa parti üyesi Burak Nallı, Gent şehrinde bulunan Federasyon üyeleri, dernekler, camii dernek başkanları, işadamları ile 100'ün üzeri bir katılımla gerçekleşti. Programa katılan konuklara yemek ve ikramlarda bulunuldu.

Yemek sonunda, Muhammed Ali Kaya tarafından dua edilmesi ile konuşmalar ve soru cevap kısmına geçildi.

Mesut Dikaya'nın sunumu ile başlayan programda Belçika Emirdağlılar Birliği Başkanı Osman Mızrak, "Türk lobisi ve Emirdağ lobisi için çalışıyoruz" dedi.

Mızrak; "Belediye başkanım ve konuklar öncelikle hoş geldiniz. BEB yaklaşık 15 yıllık dernek. Türk lobisi ve Emirdağ lobisi için çalışıyoruz. Wachtebeke'de her yıl yaptığımız on binleri buluşturan kır şenliğinin 5'incisini bu yıl yapmayı düşünüyoruz. Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu'yu davet ettik sağolsun davetimize katıldı. Katılımları için teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

Başkanın konuşması öncesinde, sırası ile siyasilere Veli Yüksel, Yüksel Kalaz'a mikrofon uzatıldı. Siyasiler konuşmasında Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu'ya "hoş geldiniz" dediler.

Veli Yüksel, ise konuşmasında; "Emirdağlılık bir ayrıcalıktır" diyerek, Emirdağ'lıların buluşmasını ve birlik, beraberliği sağlaması adına bu buluşmayı olumlu buldu. Ayrıca neler yapılabilir adına micro milliyetçilik yerine Türklük adına bir araya gelmeyi ve çalışmaya hazır olduğunu belirtti.

Yüksek Kalaz da; "Zor bir dönemden geçiyoruz, Biz Türkler bir araya gelmemiz lazım. Belçika Emirdağlılar Birliği Başkanı Osman Mızrak'a bugün buraya davet ettiği için teşekkür ediyorum. Emirdağ Belediye başkanı Serkan Koyuncu'ya hoş geldiniz diyorum. Belçika'da hükümet kurulamadı, Ama Türkler olarak bir olalım, Belçikalılara yem olmayalım. Hepinize teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Metin Edeer "Ömrüm her zaman Emirdağlıların bir araya gelmesi için geçti"

"Osman başkana daveti için teşekkür ediyorum. Hayatım her zaman Emirdağlıların bir araya gelmesi için geçti. Hiçbir zaman ayrımcılık yapmadım, siyaset yapmadım. Özürlü araçlar getirdik her zaman bana küfür eden kişiler vardı onlara dahi araç verdim. Şahitleri var Necati başkan burada. Allah birliğimizi daim etsin"

Necati Şevik "Bende bir gurbetçiyim. Rabbim bana siyaset yapmayı nasip etti"

"Bende bir gurbetçiyim. Rabbim bana siyaset yapmayı nasip etti. Afyonkarahisar İlgenel meclisi üyesi seçildim. Görevim Köylere hizmet. AK Partiden iyi bir bütçe aldık. Memleketimize İktidarın gücü ile hizmet ediyoruz. Bir gurbetçi olarak Emirdağ Belediye başkanı Serkan Koyuncu'ya hoş geldiniz diyorum ve Osman başkanıma bu güzel organizasyonu yaptığı için teşekkür ediyorum"

Emirdağ Belediye başkanı Serkan Koyuncu, "Kasım ayında Emirdağ belediyesi olarak batmıştık. Sizden para istemek için gelmedim. Emirdağ'da artık kavga yok, çekişme yok"

"Bizi buraya toplayan Belçika Emirdağlılar Birliği Başkanı Osman Mızrak'a hepinizin huzurunda teşekkür ediyorum. Bugün Belçika'nın çeşitli yerlerinden ve Gent'ten katılan sizlere ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Belediye başkanı olalı 11 aydır neler yaptık. Emirdağ-Davulga-Yunak genişletilmiş yol yapımı devam ediyor. 11 yıl önce planlanan bir yol projesiydi. Yapmak ve yapılmasına vesile olmak bize nasip oldu. Organize sanayi bölgesini genişletme çabasına girdik. 2'inci ilave bölgesini açtık. Doğalgaz firması özel bir firma. Abone sayısı yüzünden firma gelmiyor. Biz Belediye Meclis olarak karar aldık. Emirdağ'da Kavga yok, çekişme yok.

Emirdağ Belediyesi olarak kazı parası almamayı teklif ettik. Firma yeni hatlarda gaz vermeye başladı. 2020 yılında Emirdağ'da doğal gaz çalışması devam edecek. Yeni TOKİ konutları yapılacak. Türkiye'de çoğu yerinde olmayan Su fiyatlarını ucuzlattık. Kasım ayında belediye olarak batmıştık. İller bankasından gelen para ve gelirimiz gideri karşılamıyordu. o gün ki borçları yavaş yavaş ödemeye başladık. Yolların yapımına devam ediyoruz. Eski dönemden bize 3 inşaat yeri miras kaldı. Devlette devamlılık esastır. Bizde devam ettik. Yeni ihale ettik daha az paraya.

"Gökkız Hanımlar Hamamı", "Hanımlar Erkekler Spor Yeri", "Bölge Kütüphanesi". Şehir içi ulaşımda 65 yaş üstüne para almıyoruz, bedava. "Tiyatro Salonu" "Alışveriş Merkezi ve Eğlence Merkezi" "6 kat iş yeri ofis ve otel" bu 3 miras kalan inşaatların yerine bunları yapacağız. "Kültür Evi" "Şehir Girişleri Güzelleştirme" Projelerimiz arasında. "Evde Bakım Hizmetleri" evde hizmet ile Türkiye'de hiç bir yerde olmayan yeni bir proje başlattık "Evde Hizmet Butonu", "Sosyal Market" ihtiyaç sahiplerine yardım için eski belediye binasında açılacak. Buraya sizlerden para istemek için gelmedim."

Soru-cevap kısmında vatandaşlar soru ve isteklerini Emirdağ Belediye başkanı Serkan Koyuncu'ya ilettiler. Sayın başkan tek tek soruları cevapladı.  Haber okunma sayısı: 141

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

cimento-bolgesi-altyapisi-yenileniyor

Çimento bölgesi altyapısı yenileniyor

12 Ağustos 2020 Çarşamba 21:53
danistay-baskani-sandiklida

Danıştay Başkanı Sandıklı’da

12 Ağustos 2020 Çarşamba 20:55
bu-isin-sakasi-yok

Bu işin şakası yok!

11 Ağustos 2020 Salı 20:25
60-gunde-100-sehit-mezari-yenilenecek

60 günde 100 şehit mezarı yenilenecek

11 Ağustos 2020 Salı 19:13

AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR