CACTUS

22 Mayıs 2019 Çarşamba

Başkan Saffet Acar ve Müdür

baskan-saffet-acar-ve-mudur

Gazeteci-Yazar Celal Bursalıoğlu, geçtiğimiz günlerde Dinar'da yaşanan Müdürün, yeni sıraları kabul etmeme vakasını yazdı.
01 Ekim 2018 Pazartesi 18:07

Bir belediye başkanı düşünün, başkan olmadan önce hemşehrilerine ve ilçesine her türlü hayırlı işleri yapmış. Yapmaya da devam ederken,  siyasi ceketini giymiş ve siyasetten müdür olmuş birisi başkanın iyiliklerini elinin tersi ile iterek okulundaki öğrencilerin daha güzel ortamda ders yapmasını engellemiş.

Bahsettiğim başkan Dinar Belediye Başkanı Saffet Acar. Saffet Acar Dinar ilçesinde o kadar hizmetler yapıyor ki, halk çok memnun, halk memnun olduğu için 2 dönemdir sandıkta oy patlatıyor.

Saffet Acar, hayatın her türlü çemberinden geçmiş. İnşaatlarda çalışmış, çobanlık yapmış, üniversite bitirmiş ve şu anki konuma gelmiş. Saffet Acar ilçesine ve ilçede yaşayan halkına yaptıkları hizmetlerle veya iyiliklerle bu konuma gelmiş bir başkan.

Saffet Acar Dinar Spor Başkanlığından tutun da, Ticaret Odası Başkanlığı, Sanayi, okul ve birçok sivil toplum örgütlerinde cebinden para harcayarak Dinar halkının hizmetkârı olmuş bir başkan. Zaten sevilen bir kişi olduğu için Dinarlı ödül olarak ŞEHREMİNİ yapmış.Bir okulda okuyan öğrencilerin velileri toplanıyor ve belediye binasına geliyor. Başkan Saffet Acar’la görüşmek için talepte bulunuyor. Başkan hayhay diyerek makamına davet ediyor. Gelen velilere çay ikramının ardından dertlerini soruyor.

Veliler çaylarını yudumlarken çocuklarının okulda oturdukları sıraların eski olduğunu ve okula sıra yapılmasını istiyorlar. (Acar bu iyilikleri başkan olmadan önce de yapıyordu.)

Başkan kaldırıyor telefonu derhal okula sıra yapılmasını istiyor. (Telefon kaldırma bizim şivemizde vardır.)

Veliler çok memnun bir şekilde Başkanın odasından çıkıyor ve kendi kendilerine helal olsun bizi kırmadı başkan diyerek seviniyorlar. (Acar zaten 50 yıldır kimseyi geri çevirmiyordu ki.)

Bir müddet sonra görevliler, ‘sıralar bitti başkanım’ diyerek malumat veriyor. Başkan soruyor, ‘güzel oldu mu?’ diye... Personel “CİLLOP” gibi oldu diyor. (Cillop; parlak, pürüzsüz, tertemiz anlamına geliyor.)

Başkan Acar, “sıraları araca yükleyin, falan okula götürün ve müdüre selam söyleyin, güle güle kullansın” talimatıyla sessiz, şovsuz ve reklamsız okula gönderiyor.

Araç okula doğru yola çıkıyor ve hedefe ulaşıyor. Güvenlik görevlisi okula dışarıdan gelen her hangi bir eşya veya kişiyi müdüre veya yetkililere haber vermek durumunda ve güvenlik görevlisi bu görevini yerine getiriyor müdüre haber veriyor.

Okul müdürü tamamen siyasi bir tavırla, “kesinlikle aracı okul içerisine almayın ve getirdikleri sıraları istemiyoruz” diyor. Bizim güvenlikçi de aracı okul kapısından içeri almıyor ve müdürün talimatı diyor. İçeri almadığı aracın kapısında“Dinar Belediyesi Hizmet Aracı” yazmasına rağmen okula alınmıyor.

Şimdi soruyorum o müdüre; yol yapımı var diye senin okulunun girişi kazılsa, kış bitene kadar öyle kalsa. Öğrenciler ayakları çamur içinde okula girse, yine kazı nedeniyle okulun suları kesilse, veliler sana hücum etse, ‘müdür bu ne?’ deseler, sen ne diyeceksin? Gerçi Saffet Başkan da böyle bir iş yapmaz.

Müdür, sizlere çocuklarımızı emanet ediyoruz. Çocuklarımızı iyi eğitin, onları vatana millete yararlı bireyler yapın, siyasetten uzak tutun, vatanına, milletine ve Cumhuriyeti kuran Atatürk’e saygılı yetiştirin diye veriyoruz. Sizin siyasi görüşünüzü çocuklarımıza aşılayın diye değil. Umarım Belediye Başkanı Saffet Acar Beyefendiye gidererek bu hatanızı düzeltirsiniz. Çünkü Saffet Acar size çooook lazım olacak.  

 

 

    Haber okunma sayısı: 877

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

bizi-bagrina-bastilar

Bizi bağrına bastılar

21 Mayıs 2019 Salı 17:07
turk-kizilayi-bosna-hersekte

Türk Kızılayı Bosna Hersek’te

21 Mayıs 2019 Salı 00:08
skandala-valiyi-de-ortak-ettiler

“Skandala Valiyi de ortak ettiler!”

20 Mayıs 2019 Pazartesi 23:37
olcu-aleti-kullananlar-dikkat

Ölçü aleti kullananlar dikkat!

20 Mayıs 2019 Pazartesi 23:25

AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR