istek okulları

07 Haziran 2020 Pazar

Başmakçı’da köpekler silahla öldürüldü

basmakcida-kopekler-silahla-olduruldu

Başmakçı Belediyesinin Köpekleri Silah ile öldürdüğü iddia edildi. Başmakçı ilçesinde vatandaşların iddiasına göre Belediye ekipleri sokak hayvanlarını ateşli silah ile öldürdü.
01 Temmuz 2019 Pazartesi 19:35

Başmakçı ilçesinde bulunan sokak köpeklerinin ateşli silah kullanarak öldürüldüğünü iddia eden vatandaşlar, Dinar Gündem Gazetesine haber verdi. Gazete muhabirlerine Başmakçı İlçesine haber yapılması için davet eden vatandaşlar, cansız köpek bedenlerinin başında olayı anlatılar.

Vatandaşlar, Başmakçı ilçesinde belediye ekiplerinin sokak köpeklerini gece saat 12:00 sıralarında tüfekle itlaf ettiğini iddia etti.

İlçedeki köpeklerin birkaç gündür itlaf edildiğini iddia eden Şükrü Kaymakçı, “ Bir hayvan sever doğasever olarak şiddeti eylemle kınıyorum. Bu belediyemiz tarafından gece on iki den sonra belediye personelince pompalı tüfek ile katledilmiş köpekler daha dağıtılmış sağda solda bulamadıklarımız var iki günlük leş bunlar bir bu kadar da yaralılarımız var. Şöyle bakarsak yavruları var köpeğin yavruları ile birlikte gidiyor bunlar yani hunharca katlediliyor bu köpekler. Bizzat belediye başkanlığı tarafından belediye personelince katledilen köpekler bunlar” dedi.

Bir diğer vatandaş Mağsur Çimenli ise, “Ben Başmakçı’ya geleli bir sene oldu. Böyle silahlar ile vuruyorlar. Tabi kim vuruyor kim ne yapıyor bilmiyoruz. Netice de bu şehirde dolaşan köpekleri böyle bir yerde toplayıp barınak yaptırıp orda toplamak onların yemeğini her bir şekilde belediye yapmak zorunda. Yani başka türlü böyle vurarak bu vahşeti yapmak ne insanlığa ne vicdana sığar. Bir senedir buradayım iki sefer gördüm köpeklere ateş edilirken başka da bir şey görmedim” dedi.

Ulaş Kaymakçı’nın iddiası ise şöyle: “Belediye personelleri tarafından vurulduğu için bu konudan biz rahatsızız onlarında bir can taşıdığını düşündüğümüz için vurulmamasını istiyoruz.”Başmakçılı bir diğer vatandaş Seçer Kaygısız, “Bu köpekleri sayın başkanım vurduruyor. Vurdurmaması için devletin arazisi çok gördüğünüz arka taraflar hep devletin arazisidir. Burada biz koyun güdüyoruz çoban köpeği yetiştiremiyoruz. Bunu kim vuruyorsa buna başkan el atsın. Yani bu böyle olmaz Allah buna bir can veriyorsa o canı da kendisi alması mecburdur” diye konuştu.

Başmakçı Belediye Başkanı Ayhan Gönüllü’yü cep telefonu numarasından arayan gazete muhabirleri kendisine ulaşamadı.

Başmakçı Belediye Başkanı Ayhan Gönüllü’nün bu iddialar karşısında yapacağı açıklamasını siz değerli okuyucularımız ile paylaşacağız. 

KAYNAK: DİNAR GÜNDEM GAZETESİ

Haber okunma sayısı: 610

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR