Triovista, İstek

15 Ağustos 2020 Cumartesi

Belediye Meclisinde alınan kararlar

belediye-meclisinde-alinan-kararlar

Afyonkarahisar Belediye Meclisi 2019 yılının son toplantısını yaptı.
04 Aralık 2019 Çarşamba 20:37

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek Başkanlığında bir önceki toplantıya ait tutanak özetinin okunmasıyla başlayan toplantıda Çetinkaya Mahallesi, 172 ada, 85 nolu parselin Afyonkarahisar Eskişehir devlet yoluna giriş-çıkış yapabilmesi için kavşağın revize edilebilmesi talebi hakkındaki teklif oy birliği ile kabul edildi.

         İlimizde faaliyet gösteren (S) plakalı araçların yıllık Belediyeye ödedikleri güzergah izin belgesi ücretlerinin iptal edilmesi talebi hakkındaki Trafik Komisyon Raporu, komisyondan geldiği şekliyle oy birliği ile kabul edildi.

Bayındırlık ve İmar Komisyon Raporlarının görüşülerek karara bağlandığı toplantıda İşletme Müdürlüğü tarafından işletilecek olan Belediye Yemekhanesinde 2020 yılında uygulanılacak fiyat tarifesi,  Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

Liselerarası Tiyatro Festivali düzenlenmesi için Belediye ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında işbirliği protokolü yapılmasına karar verilirken yapılacak protokolü imzalamak üzere Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’e yetki verildi.

           İmar ve Şehircilik Müdürlüğü tekliflerinin de görüşüldüğü toplantıda Devlet Demir Yolları Hızlı Tren Projesi kapsamında kamu yararı kararı alınıp kamulaştırmaya tabii tutulan Belediyeye ait gayrimenkullerin devir işlemleri için Encümene yetki verilmesi ve bir sonraki toplantının 2 Ocak 2020 Perşembe günü saat 18:00’de yapılmasının kararlaştırılmasıyla toplantı sona erdi. Haber okunma sayısı: 218

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR