KOLAYLI YENİ

23 Temmuz 2018 Pazartesi

Bölgenin değil, Türkiye’nin örnek beldesi!

bolgenin-degil-turkiyenin-ornek-beldesi

Yeşilçiftlik Belediye Başkanı Şemsettin Kol “Beldemiz sadece bölgemizin değil Türkiye’nin örnek yerleşim yerlerinden birisi haline gelecek” dedi.
09 Ağustos 2017 Çarşamba 22:04

Yeşilçiftlik Belediyesi bir haftada belde merkezine 50 bin m2 asfaltlama yaptı. Yeşilçiftlik Belediyesi kış aylarına girmeden belde merkezinde bulunan eski ve yıpranmış yolların tamamını asfaltlama çalışması yaparak yeniledi.

Yaklaşık 3 yıldır 70 bin m2 ‘nin üzerinde kilitli taş döşenen belde sokaklarına 50 bin m2’de asfaltlama yaparak beldede bulunan yıpranmış sokakların yanı sıra hiç asfalt veya parke taş döşenmemiş toplam 120 bin m2 yol yapımı yaparak beldenin tarihindeki rekor bir çalışmaya imza attı.

Konuyla ilgili bilgiler veren Belediye Başkanı Şemsettin Kol, “3,5 yıldır beldemize hizmet veriyoruz. Önceliğimiz yol ve sokaklarımızın modern olmasıdır. Bu çerçevede yaklaşık 120 M2 yol çalışmamızı yaptık. Beldemizin yüzde 95’i asfalt veya kilitli parke ile yenilendi. Yüzde 5‘lik kalan kısım alt yapı çalışmalarımız olacağı için bekletiliyor. Altyapı çalışmalarının bitirilmesi ile yol ve sokaklarımızın yüzde 100 ‘ü asfalt ve kilitli parke taşı olacak. Önümüzdeki yıl bahçe yolları için 100 bin M2 asfalt planlamamız var. Beldemiz sadece bölgemizin değil Türkiye’nin örnek yerleşim yerlerinden birisi haline gelecek” dedi.

 Haber okunma sayısı: 1514

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Tebrik

    Misafir 10 Ağustos 2017 18:55 Yürü be Başkanım kim tutar SENİ

DİĞER HABERLER