istek okulları

22 Şubat 2020 Cumartesi

Büyük Zafer’in 97. yıldönümü

buyuk-zaferin-97-yildonumu

Gün FM’de ayda bir yayınlanan Geçmiş Zaman Olur ki isimli programda Büyük Zafer’in 97.yıldönümü nedeniyle Büyük Taarruz’a ilişkin bilinmeyenler konuşuldu.
17 Ağustos 2019 Cumartesi 21:32

Araştırmacı-Yazar Hasan Özpunar ve Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in birlikte sundukları Geçmiş Zaman Olur ki programında tarihe ilişkin detaylar konuşulmaya devam ediliyor.

Zafer’in birinci yıldönümü nasıl kutlandı?

Zafer’in birinci yıldönümü ilimizde nasıl kutlandı sorusunu yanıtlayan Araştırmacı-Yazar Hasan Özpunar, “İlimizin düşman işgalinden kurtuluşunun birinci yıldönümü coşkuyla kutlanmıştır. Ömer Fevzi Atabek’in hatıralarında bu kutlamalara ilişkin detaylara rastlarız. Atabek hatıralarında tüm işyerleri bayraklarla donatıldığını ve başta öğrenciler olmak üzere halkın her kesiminin bu önemli günü coşku içinde kutladıklarını ifade eder. İnsanlar işgal günlerini düşünüp hüzünlenmiş ve kurtuluşu sağlayan Ulu Önder Atatürk önderliğindeki kahraman ordumuza şükranlarını iletmişlerdir” diye konuştu.

“13 askerimizin mezarını bulduk”

Büyük Taarruz’da şehit olmuş ve topluca defnedilmiş şehitlerimizin mezarlarının ortaya çıkarılması için çalışmaları olduğunu kaydeden Özpunar, “2009 yılında okuduğum bir kitaptan yola çıkarak Büyük Taarruz’da Afyonkarahisar’ın bir köyünde şehit düşen ve şehit düştükleri yere defnedilen 13 askerimizin mezarını bulmuş ve isimlerini tespit ederek yerel basında bu konuda haberler yapmıştık. Sonrasında o bölgenin belli olmasını sağladık. Ardından benzer çalışmalarımızı sürdürdük. Tüm şehitlerimizin ruhları şad olsun” şeklinde değerlendirmede bulundu.

Büyük Zafer’in 97. yıldönümünü anacağımızı belirten Özpunar bu yılki kutlamalara daha yoğun bir katılım olmasını diledi. Haber okunma sayısı: 121

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR