KOLAYLI YENİ

19 Eylül 2018 Çarşamba

Çay ve Çobanlar’a büyük katkı sağlayacak

cay-ve-cobanlara-buyuk-katki-saglayacak

DSİ Genel Müdürü Murat Acu, Selevir ve Seyitler Sulamasında incelemede bulundu.
09 Nisan 2018 Pazartesi 21:50

Yapılacak olan sulama şebekesi ile 31.150 dekar arazi sulamaya açılacak ve 45.000.000 TL yıllık net gelir artışı sağlanacak. Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz ile birlikte Çobanlar ilçesine geçen DSİ Genel Müdürü Murat Acu, burada Kaymakamlar, Belediye Başkanları, Muhtarlar ve vatandaşlar ile bir araya gelerek ''Çobanlar Seyitler Sulaması projesi kapsamında uygulanacak ''Tarla İçi Sulama Sistemi'' bilgilendirme ve istişare toplantısına katıldı.

ÇOBANLAR SEYİTLER MODERN BASINÇLI SULAMASI PROJESİ

Çobanlar Selevir Sulaması Yenilemesi işinin koordine edildiği şantiyeyi ziyaret eden Genel Müdür Acu, şantiyede çalışmalarda gelinen seviye hakkında bilgi aldıktan sonra Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz ile birlikte Pazarağaç Belediyesi düğün salonunda Kaymakamlar, Belediye Başkanları, Muhtarlar ve vatandaşlar ile bir araya gelerek Çobanlar Selevir Sulaması Yenileme projesi kapsamında gelinen seviye ve uygulanacak ''Tarla İçi Sulama Sistemi'' bilgilendirme ve istişare toplantısına katıldı.

CİDDİ KATKILAR SAĞLAYACAKToplantıya telefonla bağlanan Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu; Çobanlar Selevir Sulaması Yenilemesi ile modern sulama sayesinde daha fazla ürün elde edileceğini ve projenin bölgede ziraatının kalkınmasına ciddi katkılar sağlayacağını belirterek projenin hayırlı olması temennisinde bulundu. DSİ Genel Müdürü Murat Acu toplantının ardından ‘Çay Selevir Sulaması Yenilemesi’ projesi kapsamında devam eden çalışmaları yerinde inceledi.

ÇAY SELEVİR SULAMASI YENİLEME PROJESİ

Çay Selevir Sulaması Yenilemesi işinin çalışmaları hızla devam ediyor. Selevir Sulaması Yenilemesinin tamamlanması ile 87.600 dekar zirai arazi modern sulama sistemleri ile sulanacak. İş kapsamında 28.208 m HDPE boru sahaya indirilmiş olup, boruların döşenmesi işlemi hızla devam etmektedir. Projenin tamamlandığında 2017 birim fiyatları ile ülke ekonomisine yıllık 98.000.000 TL katkı sağlanmasının hedefleniyor. Haber okunma sayısı: 168

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

rektor-solak-akademisyenleri-kabul-etti

Rektör Solak akademisyenleri kabul etti

19 Eylül 2018 Çarşamba 21:08
19-eylul-gaziler-gunu-torenle-kutlandi

19 Eylül Gaziler Günü törenle kutlandı

19 Eylül 2018 Çarşamba 20:59
sendikacilardan-baskan-cobana-ziyaret

Sendikacılardan Başkan Çoban’a ziyaret

19 Eylül 2018 Çarşamba 20:05
inanilir-gibi-degil-tarihi-doku-mahvolacak

İnanılır gibi değil, tarihi doku mahvolacak!

19 Eylül 2018 Çarşamba 16:38

AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR