AK PARTİ

24 Mart 2019 Pazar

Fatih Çetinkaya

Çay ve Çobanlar’a büyük katkı sağlayacak

cay-ve-cobanlara-buyuk-katki-saglayacak

DSİ Genel Müdürü Murat Acu, Selevir ve Seyitler Sulamasında incelemede bulundu.
09 Nisan 2018 Pazartesi 21:50

Yapılacak olan sulama şebekesi ile 31.150 dekar arazi sulamaya açılacak ve 45.000.000 TL yıllık net gelir artışı sağlanacak. Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz ile birlikte Çobanlar ilçesine geçen DSİ Genel Müdürü Murat Acu, burada Kaymakamlar, Belediye Başkanları, Muhtarlar ve vatandaşlar ile bir araya gelerek ''Çobanlar Seyitler Sulaması projesi kapsamında uygulanacak ''Tarla İçi Sulama Sistemi'' bilgilendirme ve istişare toplantısına katıldı.

ÇOBANLAR SEYİTLER MODERN BASINÇLI SULAMASI PROJESİ

Çobanlar Selevir Sulaması Yenilemesi işinin koordine edildiği şantiyeyi ziyaret eden Genel Müdür Acu, şantiyede çalışmalarda gelinen seviye hakkında bilgi aldıktan sonra Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz ile birlikte Pazarağaç Belediyesi düğün salonunda Kaymakamlar, Belediye Başkanları, Muhtarlar ve vatandaşlar ile bir araya gelerek Çobanlar Selevir Sulaması Yenileme projesi kapsamında gelinen seviye ve uygulanacak ''Tarla İçi Sulama Sistemi'' bilgilendirme ve istişare toplantısına katıldı.

CİDDİ KATKILAR SAĞLAYACAKToplantıya telefonla bağlanan Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu; Çobanlar Selevir Sulaması Yenilemesi ile modern sulama sayesinde daha fazla ürün elde edileceğini ve projenin bölgede ziraatının kalkınmasına ciddi katkılar sağlayacağını belirterek projenin hayırlı olması temennisinde bulundu. DSİ Genel Müdürü Murat Acu toplantının ardından ‘Çay Selevir Sulaması Yenilemesi’ projesi kapsamında devam eden çalışmaları yerinde inceledi.

ÇAY SELEVİR SULAMASI YENİLEME PROJESİ

Çay Selevir Sulaması Yenilemesi işinin çalışmaları hızla devam ediyor. Selevir Sulaması Yenilemesinin tamamlanması ile 87.600 dekar zirai arazi modern sulama sistemleri ile sulanacak. İş kapsamında 28.208 m HDPE boru sahaya indirilmiş olup, boruların döşenmesi işlemi hızla devam etmektedir. Projenin tamamlandığında 2017 birim fiyatları ile ülke ekonomisine yıllık 98.000.000 TL katkı sağlanmasının hedefleniyor. Haber okunma sayısı: 303

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

ogrenciler-fidan-dikti

Öğrenciler fidan dikti

23 Mart 2019 Cumartesi 17:45
kavga-edilen-sehre-yatirim-gelmez

Kavga edilen şehre yatırım gelmez

22 Mart 2019 Cuma 21:36
dilekceler-mebe-gonderildi

Dilekçeler MEB’e gönderildi

22 Mart 2019 Cuma 20:42
adalet-bakani-gul-geliyor

Adalet Bakanı Gül geliyor

22 Mart 2019 Cuma 20:27

AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR