Triovista, İstek

15 Ağustos 2020 Cumartesi

Çocuklar Üşümesin

cocuklar-usumesin

İşsizler Derneği Başkanı Hasan Kaya, “Geleneksel olarak her kış düzenlediğimiz “bir torba kömürde sen al ki, çocukları üşümesin” kampanyasını başlatıyoruz” dedi.
03 Aralık 2019 Salı 19:05

İşsizler Derneği Başkanı Hasan Kaya, yaptığı yazılı açıklamada, kış aylarının başladığı şu günlerde özellikle işsiz, dar gelirli ve sıkıntılarını söyleyemeyen onurlu vatandaşları çoluk çocuğu ile soğuğun insafına terk etmeyelim” dedi.  

Kaya şunları söyledi: “İlimiz mevsim gereği kış gelince işsizlik artmaktadır. Devletimiz ve valiliğimiz işsizlerimize sosyal güvencesi olmayanlara kömür yardımı yapmakta onları bu kış günlerinde sıkıntılarına çare bulmaktadır.

 Ne var ki işten yeni ayrılmış halen sigortası gözüken fakat işi olmayan bir sürü insanımız var. Birde okula giden çocuğu olanlarla işte biz bunlara ulaşıyoruz.  İşi olanın ise asgari ücreti ile okuyan çocuğu, ev kirası, elektrik su derken elinde sadece ekmek parası ancak kalmaktadır.  Bu durumda yüzlerce insanımız vardır.

İşsizler derneğimize bu konuda yardım talep etmek için günde onlarca kişi gelmektedir.Afyonlu hayırsever iş adamlarımız ve vatandaşlarımızın bu konuda çok duyarlı olduğunu bilmekteyiz.

Geleneksel olarak her kış düzenlediğimiz “bir torba kömürde sen al ki, çocukları üşümesin” kampanyasını başlatıyoruz.

Bu kampanyada kömür yardımında bulunacak olan hayırseverlerimize kömür ihtiyacı olan vatandaşlarımızın direk adreslerini veriyoruz. Dikkat ettiğimiz en önemli konu Kömürü verenle alan bilmektedir. Dernek olarak hedefimiz bu sene 200 ihtiyaç sahibi aileyi sıcak yuvalarında sevindirmektir. Biz Dernek olarak hayırsever kişi ve kuruluşlara ihtiyaç sahibi kişilerin adreslerini veririz onlarda o kişiye gönderirler. İş bankası Afyon Şubesi H.No. 4000-2152254 İBAN. TR56 0006 4000 0014 0002 1522 54. Ulaşmak için 0536260780 ve 0272 2137171

İşsizler Derneği olarak hayırsever iş adamlarımızı Oda Başkanlarımızı ve Sendika Başkanlarımızı ihtiyaç sahibi ailelere kömür yardımları için ziyaret edeceğiz. Afyonkarahisar’daki hayırsever kişi ve kuruluşları kampanyamıza destek vermeye davet ediyoruz.” Haber okunma sayısı: 252

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR