istek okulları

07 Haziran 2020 Pazar

Çocuklarımla tehdit ediliyorum

cocuklarimla-tehdit-ediliyorum

Malul Gazi İsmail Kumartaşlı, “Arkadaşlar beni bitirecekmiş, yok edecekmiş, tehdit ediliyorum. Çocuklarım ile tehdit ediliyorum. Bende diyorum ki; gelin, buyurun, buradayım. Bir canım var alınacak, onu da alın, korkum yok. PKK’nın yapamadığını gelin siz yapın” dedi.
05 Ağustos 2019 Pazartesi 21:43

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Başkanı İsmail Kumartaişı düzenlediği basın toplantısında tehdit edildiğini belirterek, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a AK Parti’yi şikayet etti.

İsmail Kumartaşlı düzenlediği basın toplantısında şunları söyledi: “Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı olarak bazı konulara açıklık getirmek adına bu basın toplantısını düzenliyorum.

Bu gün size öncelikle derneğimize karşı uygulanan ve daha sonra da şahsıma uygulanan bazı mobbing derecesine varan uygulamalardan söz edeceğim.

Böyle bir açıklamayı yapmaktan da utandığımı ancak buna mecbur kaldığımı belirtmek isterim.Öncelikle şunun altını çizerek belirtmek istiyorum. Ben Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı olarak seçilmiş bir dernek başkanıyım, 3713 Sayılı Terörle Mücadele Kanunundan hak alan Malul Gaziyim. (Terör Gazisi) Ben Devlet Övünç Madalyası sahibi bir gaziyim. Hiç bir şekilde siyasi bir kimliğim veya faaliyetim yok. Ben dernek başkanıyım…

Biliyorsunuz ki geçtiğimiz yerel seçimlerde şehit babaları, anneleri ve gazilerimizin de onayını alarak camiama daha çok hizmet edebilmek için İYİ Parti’den İl Genel Meclisi 2’nci sıra adayı oldum.

Bu olayın öncesinde yönetim kurulu üyelerimle toplantı yaparak nasıl bir yol ve müracaatta bulunacağımızı kararlaştırdık. Bu karar sevsek de sevmesek de siyasi fikir gözetmeden iş yapabilmek için iktidar partisi tarafında olsun dedik.

AK PARTİYE GİDİP GÖREV İSTEDİM VERMEDİLER

TBMM Mecliste randevu istedik, sayın vekillerimiz ile 2 şehit babam ve 2 gazim ile görüşmeye gittik. İlk olarak sayın vekilimiz Ali Özkaya ile görüştük. Şehit babam Mustafa Çınar, “Sayın Vekilim biz camiamızın temsilcisi olarak İsmail Başkanı İGM üyesi olarak görmek istiyoruz. Biz üyelerimiz ile görüştük bu şekilde bir fikir oluştu. Hatta bu konu ile ilgili size 400/500 aileden imza bile getirebiliriz” dedi.

Sayın vekilimiz benim işçi olduğumdan, dernek başkanı olduğumdan bahsederek şimdi valinin karşısına çıksan hangi sıfatla çıkacaksın” dedi. Kibarca bizi gönderdi.

İbrahim Yurdunuseven vekilimizin yanına gittiğimizde şehit babamız Mustafa Çınar, aynı konuyu dile getirdi. Sayın vekilimiz, “Yazamayız bizim gönülleyeceğimiz insanlar var” dedi. (Daha konuşmanın detayını isteyen olursa detaylı bir şekilde anlatabilirim)

Ak Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen Bey ile görüşmek için randevu istedim. 2/3 kez girişimde bulundum. Yoğunluktan dolayı görüşemedik. En son telefon ile görüştüm durumu aynen anlattım. Bana “Başkanım onur duyarım ama listem çok kalabalık. Yazamam, küsmece, darılmaca olmasın“ dedi. Bende “Başkanım ben 10 yıldır dernek başkanı olarak fahri olarak bu memlekete hizmet ediyorum. Ne küsmesi, olur mu öyle şey” dedim.

Nasip değilmiş olmadı.  Küsmedik, kırılmadık ama küsen onlar oldu.

İşimize devam ettik. Hiç bir şehit ailesi ve gazi demez ki Başkan bizi ihmal ediyorsun, bizim sorunlarımızla taleplerimizle ilgilenmiyorsun. Ailemden önce tuttuğum üyelerimiz için 24 saat çalışıyoruz yönetimimiz ile birlikte.

Hal böyle iken, sırf muhalefet partiden aday olduğum gerekçesiyle adeta şahsım ve yönetimime bir mobbing uygulaması başlatılmış ve hat safhaya çıkmıştır.

İnanır mısınız? Şehit cenaze törenlerine katılmasın emri mi gelmedi. Dernek Başkanlığını derhal bıraksın emri mi gelmedi. Şahsımla adeta dalga geçen kurum müdürleri mi çıkmadı. Resmi törenlere çağrılmayışımızdan tutun da, üye aidatından başka bir geliri olmayan derneğin hesaplarının incelenmesine kadar...!

Kurum müdürleri korkularından benim yanıma gelmeyi bırakın, selam vermeye çekiniyorlar. Derneğimize ziyaretlerden çekinir hale gelinmiştir. Derneğimizin 1 çalışanı ve 2 Şehit babamıza belediyeden verilen öğle yemeği dahi kesilmiştir.

Geliri olmayan derneğimizden kira istemeler, aidatlara zam yapılması gibi bir çok konular var. Bunun adına siz ne koyarsınız?

Ben söyleyeyim. İsmail Kumartaşlı, İYİ Partinin bir üyesidir ve kesinlikle yardım destek söz konusu olamaz. İsmail Kumartaşlı derhal dernek başkanlığından alınmalıdır. Dernek hesapları incelensin. Yoksa da bir açık bulunsun. Hiç bir kurum amiri destek vermesin, yanında da görünmesin. İsmail Kumartaşlı, şehit cenaze törenlerine katılmasın, gözümüze görünmesin.  İsmail Kumartaşlı'ya hiç bir şekilde randevu verilmesin ve makama kabul edilmesin. Hatta seçim sürecinde hiç çalışmalara katılmamama rağmen beni HDP’li ilan ettiler. Ama bunların hepsinin halk karşısında bir karşılığı var, unutmayın.

Allah aşkına İsmail Kumartaşlı size ne yaptı? Demokratik hakkını kullandı diye mi bütün bunlar…! 

Beyler paşalar, ne ben sizin emir altına aldığınız kurum amirlerine benzerim, ne de himayenize alabileceğiniz STK temsilcilerine. Ben sizlerin değil, Aziz Şehitlerimizin kutsal emanetleri olan ailelerinin ve gazilerimizin hizmetkârıyım. Var mı ötesi?

Beni görevden aldırabilmek adına temaslar kuran zat-ı muhteremler inanın bu çark sizin sayenizde dönmüyor. Benim arkamda kapı gibi Şehit babaları, anaları var. Gazilerimiz var.

Elinizden geleni ardınıza koymayın. Ama bütün bunların hesabı sorulacaktır.  Çok kısa süre içinde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın da bir şekilde bu yapılanlardan haberi olacaktır.

Gelelim sayın belediye başkanımız Mehmet Zeybek’e… Sayın başkanımız ile seçim sürecinde hiç görüşmedik. Kendisine arkasından veya önünden bir kötü söz etmedim. Hatta seçimden sonra 1/2 programda selam verdim, konuşmaya çalıştım. Ama kendisinin tavırlarından bana küs olduğunu anladım.

Sayın Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek halkı kandırmaktadır. Yalan beyan vermektedir. Her basın açıklamasında gönüllerin başkanı olacağım. Her kesime hitap edeceğim. Gönül belediyeciliği ile STK’lar ile beraber bu ili yöneteceğim diye beyanatlar vermesine rağmen yaklaşık 5 aydır dernek yönetimimize randevu dahi vermedi. Daha ötesi bir Terör Gazisi olan bana, 11 yıldır dernek başkanı olan bana küstü.

Bu olayı Sayın İçişleri Bakanım Süleyman Soylu ve Sayın Cumhurbaşkanım Recep Tayyip Erdoğan’a sizler aracılığı ile şikâyet ediyorum. Sayın Cumhurbaşkanım siz seçimden sonra;  “kızgın demirleri soğutun, kırgın gönülleri tamir edin” diye talimat vermediniz mi?

Ama Afyon’da işler sizin talimatlarınıza göre gitmiyor. Arkadaşlar beni bitirecekmiş, yok edecekmiş, tehdit ediliyorum. Çocuklarım ile tehdit ediliyorum.

Bende diyorum ki; gelin, buyurun, buradayım. Bir canım var alınacak, onu da alın, korkum yok. PKK’nın yapamadığını gelin siz yapın.” Haber okunma sayısı: 1051

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • misafir

    Misafir 07 Ağustos 2019 16:13 sayın Kumartaşlı dernekte adamına göre davranıyorsun bunu biliniz istedim şu egolarınızdan kurtulmanız lazım siz ta en baştan yanlış yaptınız siyasete girmekle sen 300 geçik şehit ailelerini temsil ediyorsun siyasetle uğraşacaksan bu kutsal görevi bırakacaksın siyaset yapacaksın.yani velhasıl kelam sen işi artık şov haline getirdin sizi istifaya davet ediyoruz..

DİĞER HABERLER


AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR