Triovista, İstek

04 Temmuz 2020 Cumartesi

Cuma namazına gidecekler, bu haberi mutlaka okuyun!

cuma-namazina-gidecekler-bu-haberi-mutlaka-okuyun

Tüm Türkiye’de olduğu gibi yarın Afyonkarahisar’da da uzun zaman sonra Cuma namazı kılınacak. Belediye ekipleri namaz kılınacak cami ve bahçeleri dezenfenkte etti.
28 Mayıs 2020 Perşembe 21:56

Yarın Afyonkarahisar’da uzun bir aranın ardından camiler ve çeşitli toplanma alanlarında Cuma namazı kılınacak. Valilik vatandaşlara uyarılarda bulunarak, camilerde şadırvanları ve lavaboların kapalı olacağını bu yüzden ibadet için gelenlerin abdestlerini evde yada iş yerinde alıp gelmesi istendi.

NAMAZ KILINACAK ALANLAR TEMİZLENDİ

Belediyeden yapılan açıklamada ise şöyle denildi:

“Hasretle beklediğimiz camilerimize uzun bir aranın ardından yeniden kavuşuyoruz. Yarın Cuma namazı ile birlikte ibadete açılacak olan camilerimizi dezenfekte ettik, namaz kılınacak alanlarımızın temizleyerek ibadete hazır hale getirdik. Lütfen sizde kendiniz ve sevdiklerinizin sağlığı için seccadenizi almayı maske takmayı unutmayız”VALİ TUTULMAZ UYARDI

Vali Mustafa Tutulmaz, koroavirüs tedbirleri kapsamında sağlığımız için alınan tedbirlere uyulmasını isteyerek Cuma günü kılınacak namazla ilgili şartları ilan etti.

Cuma namazında Afyonkarahisar’da uygulanacak kurallar şöyle:

ŞADIRVAN VE LAVABOLAR KAPALI

29 Mayıs Cuma günü itibariyle ilimizde belirlenen cami ve mekanlarda başlayacak olan toplu ibadetlerde koronavirüs tedbirleri kapsamında camilerde şadırvan ve lavabolar kapalı olacaktır. Hasır ve benzeri malzemeler kullanılmayacaktır.

SECCADENİZİ GETİRİN

Vatandaşlarımızın abdestini evinde veya işyerinde almaları kendi seccadesini getirmeleri gerekmektedir. Tedbirler kapsamında mutlaka maske takmaları sosyal mesafeye ve hijyene dikkat etmeleri gerekmektedir.

CAMİLERİN LİSTESİ

Afyonkarahisar Valiliği 29 Mayıs Cuma günü hangi camilerde Cuma namazının kılınacağını duyurdu.    Haber okunma sayısı: 307

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR