22 Kasım 2019 Cuma

Değişimin öncüsü oldu

degisimin-oncusu-oldu

PTT Başmüdürü Mehmet Örsdemir “Dünya Posta Birliği, yürüttüğü bir çok proje ve programla geleneksel hizmetlere getirdiği farklı bakış açısının yanı sıra posta finans ve teknoloji gibi farklı alanlar arasında bir sinerji oluşturarak değişimin öncüsü olmuştur” dedi.
10 Ekim 2019 Perşembe 18:18

Afyonkarahisar PTT Başmüdürü Mehmet Örsdemir, Dünya Posta Günü nedeniyle yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi:

“Kuruluşundan bu yana 145 yıldır insanlığın en temel ihtiyaçlarından olan haberleşme alanında faaliyetlerini sürdüren Dünya Posta Birliği (Üniversal Posta Union-UPU) sınırları kaldırarak özgür iletişimin kapılarını açmıştır. Tek bir posta ağı üzerinden üyesi olan tüm ülkelerdeki insanların haberleşmesini kolaylaştıran Dünya Posta Birliği, işine az rastlanır yaygınlıktaki bu ağ sayesinde dünya genelinde de bir standartlaşma sağlamaktadır. Haberleşmenin yanı sıra e-ticaret ve dijital ekonomi gibi farklı alanlara yansıyan yenilikçi atılımlarıyla Dünya Posta Birliği, postacılık sektörüne yeni faaliyet alanları ekleyerek küresel ekonomi ve gelişime katma değer sağlamaya devam etmektedir.

1874’ te ülkemizin de aralarında yer aldığı 22 kurucu ülke ile yolculuğuna başlayan ve haberleşme gibi evrensel bir sorumluluğu Birleşmiş Milletlerin Sürdürülebilir Kalkınma hedefleri temelinde yerine getiren Dünya Posta Birliği, gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerde yürüttüğü bir çok proje ve programla geleneksel hizmetlere getirdiği farklı bakış açısının yanı sıra posta finans ve teknoloji gibi farklı alanlar arasında bir sinerji oluşturarak değişimin öncüsü olmuştur.

Bu yılın teması olan “Gelişimi Sunmak” kavramı da UPU’nun yenilikçi vizyonunun göstergesidir. Hiçbir zaman sona ermeyecek yenilikçi bir yaklaşım anlayışını yansıtmakta olan bu temel kuşkusuz ki UPU’nun ve PTT’nin temel motivasyon kaynağıdır. 192 üye ülkesi bulunan Dünya Posta Birliği’nin karar organı niteliğindeki İdari Konsey Başkanlığı da PTT AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Genel Müdürümüz Sayın Kenan BOZGEYİK tarafından başarıyla yürütülmekte olup bu eşsiz ağın bir parçası olarak birliğimizin misyon ve ilkeleri doğrultusunda daha iyi bir gelecek için çalışmaya ve üretmeye devam edeceğiz.

Dünya Posta Gününüz Kutlu Olsun! Birlik ve Beraberlik içerisinde nice 145 yıllara!”

  Haber okunma sayısı: 54

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR