istek okulları

10 Nisan 2020 Cuma

Dinar Belediyesi ücretsiz bez çanta dağıtıyor

dinar-belediyesi-ucretsiz-bez-canta-dagitiyor

Sıfır Atık Projesi kapsamında görsel ve çevresel kirliliğin önüne geçmek ve plastik poşet kullanımını engellemek için Dinar Belediyesi tarafından vatandaşlara ücretsiz bez çanta dağıtımı yapılıyor.
02 Mart 2019 Cumartesi 18:46

Dinar Belediyesi hem Sıfır Atık Projesine destek amaçlı görsel ve çevresel kirliliğin önüne geçmek için hemde poşetlerin ücretli olmasından dolayı vatandaşların mağduriyetini gidermek için bez çanta dağıtımına devam ediyor.

Başlatılan projenin çevreye verilen zararın önüne geçilmesi için uygulandığını belirten Belediye Başkanı Saffet Acar konuyla alakalı yaptığı açıklamada şunları söyledi, “Burada önemli olan atıkların sadece bir çöp olmadığını onun ötesinde doğayı kirleten, çevremizi rahatsız eden özellikle sağlığımıza ve ekonomimize zarar veren bir şey olduğunu görebilmektir. Bunun için çöpten geri dönüşümü en iyi şekilde sağlamaya, ülkemize ekonomik katkı sunmaya ve çevremize olan zararını önlemeye devam ediyoruz. Dağıttığımız bez çantalarla başlatılan uygulamaya katkı sağlamış oluyoruz.”

Dinar Belediye Zabıta ekipleri tarafından dağıtımı devam eden çantaların bütün hanelere dağıtılması hedefleniyor. Haber okunma sayısı: 133

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR