AK PARTİ

23 Şubat 2019 Cumartesi

Fatih Çetinkaya

Düzağaç Belediyesinden anneler için anlamlı etkinlik

duzagac-belediyesinden-anneler-icin-anlamli-etkinlik

Düzağaç Belediye Başkanı Muammer Işıklı, Anneler Günü dolayısıyla yeni hizmete sunulan dev düğün salonunda anlamlı bir etkinlik düzenledi.
14 Mayıs 2018 Pazartesi 21:25

Düzağaç Belediyesi Düğün Salonunda düzenlenen Anneler Günü programına AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk, AK Parti İl Kadın Kolları Yönetimi ve çok sayıda vatandaş katıldı. Anneler Günü dolayısıyla annelere yemek ikramında bulunan Belediye Başkanı Muammer Işıklı daha sonra vatandaşlara çeşitli hediyeler dağıttı. Şehit ailelerini de unutmayan Başkan Işıklı, Şehit Yücel Işık, Şehit İshak Işık, Şehit Ahmet Işıklı’nın aileleri ile Düzağaç Kasabasında yaşayan Engelli Ömer ve Yunus Aydın’ın annesi Elveda Aydın’a plaket takdim etti.

ANALARIMIZ, EBEDİ ÖĞRETMENLERİMİZDİR

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan etkinlikte konuşan Düzağaç Belediye Başkanı Muammer Işıklı, sağlam bir toplumun ancak temelleri sağlam atılmış aile yapısı ile mümkün olabileceğini söyleyerek, “Analarımız, dilimizin dinimizin öğrencisidir. Hayata bizi tanıtandır. Bu anlamda annelerimiz ilk ve ebedi öğretmenlerimizdir” dedi.

SEVGİYİ ANNELERİMİZDEN ÖĞRENECEĞİZ“Bizim onlardan öğreneceklerimiz bir hayat boyu devam edecektir” diyen Başkan Işıklı, “Gerçek sevgi ve merhameti görmek isteyenler annelerimize bakmalılardır. Onların her bakışında sevginin ayrı bir yeri keşfedilir. Onlar her şeyin en güzeline layıktır” dedi. Düzağaç Belediye Başkanı seçilmeden önce vatandaşlara vaatlerde bulunduğunu ifade eden Belediye Başkanı Muammer Işıklı, “Belediye Başkanı seçilmeden önce söz vermiştim, “Halkımızla birlikte sosyal etkinliklere önem veren sosyal alanlarda da her zaman hatırlayan ve hatırlatan Belediye Başkanı olmak istiyorum” diye. Buna da Allah’ın izni ile başardık” diye konuştu.

BURSA GEZİSİ DÜZENLEYECEĞİZ

Düzağaç Belediyesi olarak Çanakkale Gezisi düzenlediklerini ve 120 vatandaşın geziye katıldığını belirten Başkan Işıklı, “Geçtiğimiz haftada Konya Gezisini gerçekleştirmiştik. İnşallah Allah nasip ederse Ramazan Bayramından sonrada halkımızla birlikte Bursa Gezisi yapacağız. Bu da Düzağaç halkımızın ne kadar bu kadar hizmetlere ihtiyacı olduğunu göstermiş durumdadır” ifadelerini kullandı.

ALLAH RIZASI İÇİN YAPIYORUZ

Yapılan etkinlikleri hiçbir beklenti içerisinde olmadan Allah rızası için yaptıklarını belirten Başkan Işıklı, “Allah’a şükürler olsun ki, Düzağaç Kasabası halkı da düzenlenen etkinliklerde beni yalnız bırakmadı. Bugün ise gördüğüm tablo ise beni ayrı bir mutlu etti” dedi. Yeni yapılan Düğün Salonun bir ay önce faaliyete geçtiğine dikkat çeken Işıklı, “Daha önce vatandaşlarımızı bir araya getirip etkinlik yapacak yerimiz yoktu.  Şuanda yeni yapmış olduğumuz Düğün Salonumuzda bu tür etkinlikler ve organizasyonları yapabiliyoruz” diye konuştu.

VATANDAŞIMIZ HİZMETTEN MEMNUN

Düzağaç halkının yapılan düğün salonundan memnun olduğunu da söyleyen Işıklı, “Artık vatandaşlarımız rahat bir şekilde burada düğünlerini yapabiliyorlar. En önemlisi de daha önce nikah kıyacak bir yerimiz yoktu. Şimdi 3-5 kişinin katılımıyla yapılan nikahlar kıyılmıyor. Ailenin bütün fertleri sevdikleriyle birlikte oluyor ve o mutlu ana şahit oluyorlar. Önemli olanda budur, insanlar en mutlu günlerinde birlik ve beraberlik içerisinde olmalıdırlar. Yoksa herkes birbiri ile küs olduğu zaman beldemizin bereketi olmaz” ifadelerini kullandı.

Geçtiğimiz yıl Düzağaç Kasabasında 3 bin kişiye iftar verdiklerini belirten Başkan Işıklı, “İnşallah bu yılda aynısını tekrarlayacağız ve yaptığımız işi Allah rızası için yapacağız” dedi.

Konuşmanın ardından Kur’an-ı Kerim tilaveti okundu ve annelerin aile yapısı içerisindeki rolü ve önemi anlatıldı. Belediye Başkanı Muammer Işıklı, Şehit Yücel Işık, Şehit İshak Işık, Şehit Ahmet Işıklı’nın aileleri ile Düzağaç Kasabasında yaşayan Engelli Ömer ve Yunus Aydın’ın annesi Elveda Aydın’a ayrıca AK Parti Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk’e plaket takdim etti.  Haber okunma sayısı: 303

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

sizi-hicbir-zaman-unutmayacagiz

Sizi hiçbir zaman unutmayacağız

22 Şubat 2019 Cuma 20:52
hem-eglendi-hem-ogrendiler

Hem eğlendi hem öğrendiler

22 Şubat 2019 Cuma 20:40
belediyeden-egitime-destek-

Belediyeden eğitime destek

22 Şubat 2019 Cuma 20:21
ulasim-masaya-yatirildi

Ulaşım masaya yatırıldı

22 Şubat 2019 Cuma 19:50
para-garanti-havasi-garanti

Para garanti, havası garanti!

22 Şubat 2019 Cuma 19:42

AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR