06 Aralık 2019 Cuma

Emeklilerden 'kira ve yakacak yardımı' talebi

emeklilerden-kira-ve-yakacak-yardimi-talebi

Türkiye Emekliler Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Ahmet Ege, emeklilere "kira ve yakacak yardımı" adı altında ek bir ödeme yapılması talebinde bulundu.
17 Temmuz 2019 Çarşamba 15:49

 Ankara’da gerçekleştirilen ve 108 şube başkanının katıldığı TÜED Başkanlar Kurulu toplantısıyla ilgili bilgiler veren Türkiye Emekliler Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Ahmet Ege, emeklileri yakından ilgilendiren konulara değindi. Yapılan değerlendirmelerin ardından alınan kararlarla ilgili konuşan Ege, "Haziran ayının son haftasında ve Temmuz ayında elektriğe, çaya, şekere ve birçok maddeye yapılan yüzde 15 zam, emekli aylıklarına yapılan artışın üç katıdır. Böyle bir artış sistemiyle emeklilerimizin aylıkları küçülmeye devam edecektir. Enflasyon nedeniyle aylıklarda oluşan kaybın telafisi için seyyanen zam yapılmalı, emeklilerimize refahtan pay verilmelidir" dedi.

"Bayram ikramiyeleri tüfe oranında artırılsın"

Türkiye Emekliler Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Ahmet Ege, emeklilerin büyük bir bölümünün ev sahibi olmadığı ve emekli aylıkları içerisinde ev kirasının önemli bir gider kalemi olduğu ifade eden Başkan Ege, hükümetten bazı taleplerde bulundu. Ege, "Kira fiyatlarındaki artış ve ısınma giderlerinin yükselmesi, emeklilerimizin hane halkı tüketim harcamalarını yükseltmekte ve bu harcamalar bin lira aylık alan bir emeklinin gelirinin yaklaşık yüzde 60'ına denk gelmektedir. Emeklilerimizin bilhassa kış aylarında yakıt ve kira desteğine ihtiyaç duyduğu açıkça ortadadır. Hükümetten talebimiz, zorlu kış koşullarında geçimlerine katkı sağlayacak şekilde emeklilere 'kira ve yakacak yardımı' adı altında ek bir ödemenin yapılmasıdır. Dini bayramlar öncesinde emeklilere ödenen bin liralık bayram ikramiyelerinin alım gücündeki kayıplar dikkate alınarak yıllık TÜFE oranında arttırılmalıdır” diye konuştu. 


Haber okunma sayısı: 89

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

dunya-afyonu-merak-ediyor

Dünya, Afyon'u merak ediyor

05 Aralık 2019 Perşembe 22:12
irak-buyukelcisi-afyonda-misafir-edilecek

Irak Büyükelçisi Afyon’da misafir edilecek

05 Aralık 2019 Perşembe 21:56
tarim-ve-orman-bakani-geliyor

Tarım ve Orman Bakanı geliyor

05 Aralık 2019 Perşembe 21:31
afyonda-suc-cetesi-cokertildi

Afyon’da suç çetesi çökertildi

05 Aralık 2019 Perşembe 20:35
mehmetcik-vakfindan-gazilere-ziyaret

Mehmetçik Vakfı’ndan gazilere ziyaret

05 Aralık 2019 Perşembe 19:51

AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR