CACTUS YENİ

20 Ağustos 2019 Salı

moto

Emeklilerden 'kira ve yakacak yardımı' talebi

emeklilerden-kira-ve-yakacak-yardimi-talebi

Türkiye Emekliler Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Ahmet Ege, emeklilere "kira ve yakacak yardımı" adı altında ek bir ödeme yapılması talebinde bulundu.
17 Temmuz 2019 Çarşamba 15:49

 Ankara’da gerçekleştirilen ve 108 şube başkanının katıldığı TÜED Başkanlar Kurulu toplantısıyla ilgili bilgiler veren Türkiye Emekliler Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Ahmet Ege, emeklileri yakından ilgilendiren konulara değindi. Yapılan değerlendirmelerin ardından alınan kararlarla ilgili konuşan Ege, "Haziran ayının son haftasında ve Temmuz ayında elektriğe, çaya, şekere ve birçok maddeye yapılan yüzde 15 zam, emekli aylıklarına yapılan artışın üç katıdır. Böyle bir artış sistemiyle emeklilerimizin aylıkları küçülmeye devam edecektir. Enflasyon nedeniyle aylıklarda oluşan kaybın telafisi için seyyanen zam yapılmalı, emeklilerimize refahtan pay verilmelidir" dedi.

"Bayram ikramiyeleri tüfe oranında artırılsın"

Türkiye Emekliler Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Ahmet Ege, emeklilerin büyük bir bölümünün ev sahibi olmadığı ve emekli aylıkları içerisinde ev kirasının önemli bir gider kalemi olduğu ifade eden Başkan Ege, hükümetten bazı taleplerde bulundu. Ege, "Kira fiyatlarındaki artış ve ısınma giderlerinin yükselmesi, emeklilerimizin hane halkı tüketim harcamalarını yükseltmekte ve bu harcamalar bin lira aylık alan bir emeklinin gelirinin yaklaşık yüzde 60'ına denk gelmektedir. Emeklilerimizin bilhassa kış aylarında yakıt ve kira desteğine ihtiyaç duyduğu açıkça ortadadır. Hükümetten talebimiz, zorlu kış koşullarında geçimlerine katkı sağlayacak şekilde emeklilere 'kira ve yakacak yardımı' adı altında ek bir ödemenin yapılmasıdır. Dini bayramlar öncesinde emeklilere ödenen bin liralık bayram ikramiyelerinin alım gücündeki kayıplar dikkate alınarak yıllık TÜFE oranında arttırılmalıdır” diye konuştu. 


Haber okunma sayısı: 50

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

hukumet-bizleri-sefalete-surukluyor

Hükümet, bizleri sefalete sürüklüyor

19 Ağustos 2019 Pazartesi 20:25
akude-ogrenci-kayitlari-basladi

AKÜ’de öğrenci kayıtları başladı

19 Ağustos 2019 Pazartesi 20:12
depremde-zarar-gorenlere-vali-destegi

Depremde zarar görenlere Vali desteği

19 Ağustos 2019 Pazartesi 19:41
sampiyondan-baskan-cole-ziyaret

Şampiyondan Başkan Çöl’e ziyaret

19 Ağustos 2019 Pazartesi 19:32
cetinkayadan-baskan-zeybeke-ziyaret

Çetinkaya’dan Başkan Zeybek’e ziyaret

19 Ağustos 2019 Pazartesi 19:28

AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR