istek okulları

05 Haziran 2020 Cuma

ESOB Başkanı Konak’a sert cevap

esob-baskani-konaka-sert-cevap

Koronavirüs tedbirlerinin başlamsının ardından Afyon Esnaf Odaları Birliği Başkanı Abdülkadir Konak’a çağrıda bulunan Sandıklı Yeni Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çiçek’e cevap veren Konak, Çiçek’i şov yapmakla suçlamıştı.
07 Nisan 2020 Salı 21:46

Afyon Esnaf Odaları Birliği Başkanı Abdülkadir Konak’a çağrıda bulanarak esnafın yanında olmasını isteyen Yeni Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çiçek’i Konak, şovmenlikle suçlamıştı. 

Bu suçlamaya sert bir açıklama ile cevap veren Çiçek ise; ”Küçük esnaf evine ekmek götüremiyor. Esnafın parası ile kampanyaya verdiğin desteği söyleyeceğine, cebinden verseydinde alkışlasaydık” dedi.

Çiçek yaptığı açıklamada şunları söyledi;

ŞOV MU İCRAAT MI?KARARI SİZ VERİN VEFAKÂR VE CEFEKÂR ESNAF KARDEŞLERİM!

04-04-2020 tarihinde Afyon genelindeki 37 esnaf odasından biri olan Sandıklı Manavlar ve Pazarcılar esnaf odası başkanı olarak, Afyon esnaf odalar birliğinin maddi gücünün yerinde olmasına, hatta yakın zamanda 5 milyon gibi bir paraya mülkiyet satarak mali gücünü dahada artırdığını, bu mali gücünü esnafına böyle bir zamanda değilde ne zaman destek verecek diye en doğal Hakkım olan eleştiriyi yapmıştım.

Nitekim eleştirim tam olarak anlaşılmasada, Afyon Odalar Birliğinin 06-04-2020 tarihinde aldığı kararla cumhurbaşkanımızın başlattığı kampanyaya 100.000, Afyon belediyesinin başlattığı “Afyon için vefa vakti” kampanyasına 25000 olmak üzere toplam 125000 gibi bir bağışta bulundurmaya vesile olduğum için gerçekten çok mutlu oldum.Bu arada Cumhurbaşkanımız kampanyayı 7 maaşıyla başlattı. Sende öyle başlatsaydın, tabi yörük sırtından kurban kesmek kolay.

VESİLE OLDUĞUM YARDIM KAMPANYASI

İLE ŞOV MU YAPTIM İCRAAT MI?

2- Çok güzel bir yardımla başlangıcı yaptın tebrik ederim ama yetmeeeeez. Biz dedikki esnafımızada ayrı bir kampanya başlatalım, işinde sıkıntıya giren evine ekmek götüremeyen ve götüremeyecekleri tespit et onlara yardım edelim.

Tabi esnaflıktan gelmediğin için esnafın derdini anlamanı senden beklemek yanlış bir düşünce ne bilirsin, esnaf çekini, senedini, kredi kartını nasıl yatırıyor, ne bilirsin dükkanını ve tezgahını açamayıp siftahsız eve gitmenin çocuğuna bir çikolata alamamanın anlamını. Birde esnaf odalarına dezenfekten, eldiven, maske vb. Yardımlarında bulunda esnafımıza ulaştıralım, çoğu odanın mali gücü yok dedik. Sen ne yaptın odalardan yardım için para istedin.

3-Afyon belediyesinin yardım kampanyasına desteğin çok yerinde olmuş, peki ama ilçeler ve kasabalardaki insanlara niye ayrımcılık yapıyorsun onlara yokmu destek ordaki esnaf ve halkın yardıma ihtiyacı yokmu. İlçeler ve kasabalardaki oda başkanları niye sesiniz çıkmıyor, yoksa sesinizi kesen birimi var?

4- bana demişsinki şovdan başka bişey yapmayan. Sana böyle bir yardıma başlangıç ettirmekle başladım senin deyiminle şov benim deyimimle icraat. Memleketimde yaptığım tek birşeyi söylesem senin bunca senelik odalar birliğindeki görevine bedeldir sanırım.

5- Afyon genelinde 2. Esnaf kefaleti açan tek başkan olmak çok farklı bir icraat senin bütün yaptıklarına bedel sanırım. Çünkü 2016 daki seçimde 14 oda başkanıyla yanıma ziyarete geldiğinde bizde Afyona açacağız demiştin 2. Kooperatifi yanındaki tüm oda başkanları şahit. Sene 2020 oldu Beyefendiiii sen ne zaman açacan, balık kavağa çıkıncamı. Bekara karı boşamak kolay hadi aç, hadi açta göreyim icraatını. Çapın yetecekmi görelim!!!!

6- sana tavsiyem git Isparta birlik başkanı Ahmet Tural dan kurs alki birlik başkanlığı nasıl olur öğren. Adam sahadan inmiyor esnafın derdine çare bulmak için çalışıyor. Kısacası makamının hakkını veriyor.

Çok değerli afyon geneli esnafı ve oda başkanları şimdi size allah için soruyorum; Kimin ki şov kiminki icraat? Hayırlı kandiller!” Haber okunma sayısı: 407

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR