Triovista, İstek

15 Ağustos 2020 Cumartesi

Fotoğraf tutkunları kiraz bahçelerini görüntüledi

fotograf-tutkunlari-kiraz-bahcelerini-goruntuledi-

Dünyaca ünlü Napolyon kirazına, İpek yolu üzerinde bulunan İshaklı Kervansarayına ev sahipliği yapan Sultandağı'nda, Afyon İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü öncülüğünde Foto Safari etkinliği düzenlendi.
06 Temmuz 2020 Pazartesi 23:11

Afyonkarahisar İl Kültür Turizm Müdürlüğü tarafından, Sultandağı, Çay ve Bolvadin üçgeninde bulunan Eber Gölü ve çevresinde “Kısa Yol Uzun Hikayeler Foto Safari” etkinliği düzenlendi.

Etkinliğe AK Parti Milletvekilleri Ali Özkaya ve İbrahim Yurdunuseven, Sultandağı Kaymakamı Önder Koç, İl Kültür Turizm Müdürü Mehmet Tanır, Sultandağı Belediye Başkanı Mehmet Aldırmaz, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Genç ile yaklaşık 50 fotoğraf tutkunu ve gazeteci katıldı. Fotoğraf tutkunları, Eber Gölü ve Sultandağı’nın kiraz bahçelerinde muhteşem manzaralar görüntüledi.

Göçmen kuşların uğrak yerleri arasında yer alan ve her yıl ortalama 8 bin göçmen kuşa ev sahipliği yapan Eber Gölü'nde kuş ve biyolojik çeşitlilik incelenerek gözlem yapıldı.

Foto Safari etkinliği ile ilgili gazetecilere açıklama yapan İl Kültür Turizm Müdürü Mehmet Tanır, fotoğraf tutkunları ile Eber Gölü'nün görsel güzelliği, kuş ve biyo çeşitliliğini gözlemleyip fotoğrafladıklarını söyledi.Eber Gölünün çok önemli görsel güzellikleri barındırdığını vurgulayan Tanır, foto safarinin üç ilçenin sınırları içinde yer alması ile farklı bir konumda bulunan ve doğal güzelliğiyle her zaman fotoğrafçıların ilgisini çeken Eber gölü ve en önemlisi Afyonkarahisar’ın turizmine katkı sağlayacağına inandığını söyledi.

Fotoğraf tutkunlarının kiraz bahçelerini de görüntülediğini kaydeden Mehmet Tanır, Afyonkarahisar’dan, Ankara’dan ve çeşitli illerden fotoğraf sanatçılarını ilimize davet ettik. Afyonkarahisar ekonomisine ve özellikle tanıtımına önemli katkı sunan Sultandağı kirazını da daha fazla tanıtmak istediklerini bu yüzden kiraz bahçelerinde de fotoğraf sanatçılarının çok özel görüntüler aldığını kaydetti.

Mehmet Tanır, kuş türleri ve biyolojik çeşitlilik ile ilgilenenler için Eber Gölü'nün çok verimli bir yer olduğunu ifade ederek, "Burada fotoğraf çekmek için çok elverişli alanlar oluşturulmuş durumda. Eber Gölü'nün içinde buraya özgü kayıklarla gezme imkanı var. Eber Gölü'nün zenginliği ve geniş florası daha yakından görülebiliyor. Doğa ile iç içe olunabilecek güzel bir yer. Fotoğraf tutkunlarını Afyonkarahisar’a bekliyoruz. Katılım sağlayarak harika fotoğraflar çeken arkadaşlarımıza, bu konuda bize destek olan herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum" dedi 

AFYON MANŞET HABER


Haber okunma sayısı: 736

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR