CACTUS

25 Mayıs 2019 Cumartesi

Garibi, gurabayı kimseye muhtaç etmiyoruz!

garibi-gurabayi-kimseye-muhtac-etmiyoruz

Bakan Eroğlu, Dinar ve Hocalar İlçeleri ile Işıklar kasabasında temeller attı ve açılışlar gerçekleştirdi.
11 Haziran 2018 Pazartesi 23:33

Afyonkarahisar’da sayısız yatırımlara imza atan Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, gelişimine, büyümesine ve ilerlemesine katkı sağladığı Afyonkarahisar’da Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü, Orman Genel Müdürlüğü (OGM) ve diğer bakanlıklar tarafından inşa edilecek olan tesislerin temelini atarken halkın hizmetine sunulan tesislerinde açılışlarını gerçekleştirdi.

Dinar ve Hocalar ilçeleri ile Işıklar Kasabasında düzenlenen temel atma ve açılış programlarına Bakan Eroğlu'nun yanı sıra Milletvekili Ali Özkaya, Vali Yardımcısı Cafer Sarılı, İlçe Kaymakamları, Belediye Başkanları ile Orman ve Su İşleri Bakanlığının Bölge Müdürleri, İl müdürleri ve çok sayıda vatandaşlarımız katıldı.

Sırasıyla Dinar ve Hocalar ilçeleri ile Işıklar Kasabasında gerçekleştirilen toplu temel atma ve açılış merasimlerinde yatırımlar hakkında yetkililerin bilgiler verilmesinin ardından kürsüye gelen Bakan Eroğlu; “Bu mübarek günde sizlerle birlikte olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Son 10 gününün içerisinde bulunduğumuz Ramazan ayının milletimize ve vatanımıza hayırlar getirmesini diliyor, tüm kardeşlerimi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Herkes bizim kardeşimiz. Hepinizi seviyor ve sizler için dua ediyoruz. Bu vatanı ileriye taşıyarak, küresel bir güç haline getirmek için gayretler sürdürüyoruz. Bizim için halka hizmet etmek Hakka hizmet etmektir. Bizler bu makamları vatandaşımıza hizmet etmek için devraldık. Tabi bu yolda gecemizi gündüzümüze katarak sayısız yatırımlara ve hizmetlere imzalar attık. Eğitimde, sağlıkta, ulaşımda ve daha birçok alanda değişim, dönüşüm ve ilerlemeler kaydettik. Mesela bütün yollar Afyon kaymağı gibi oldu. Afyonkarahisar’dan İzmir'e, Denizli'ye Ankara’ya, İstanbul’a ve Türkiye’nin dört bir yerine gibi kaymak gibi yollardan gidiyoruz. Dağlar devrildi. Ferhat'ın Şirin'e kavuştuğu gibi tüneller açıldı. Afyonkarahisar’a ve Türkiye’nin her yerinde 5 yıldızlı hastaneler yaptık. Özellikle Afyonkarahisar’a Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi ile Onkoloji Hastanesini yaptık. Bu hastaneler Türkiye’de sayılı hastanelerdendir. Afyonkarahisar’da barajlar ve göletler yaptık. 10’larca dereyi ıslah ettik. İçme sularında da arıtma tesislerimizle arsenik olayını kaldırdık. Bakanlık olarak 28 adet eylem planı hazırladık. Fidan desteklemeleri gibi birçok destekleme ile çiftçimizin yanında olmaya devam ediyoruz. Fidan üretiminde de çığır açtık. Bunlar lütuf değil. Sizlere vefa borcu ödüyoruz.  Sizlerden aldığımız desteği yine sizlerin hizmetine sunuyoruz.” dedi.

Türkiye'nin emin adımlarla yoluna devam edeceğini aktaran Eroğlu; “Türkiye büyük bir devlettir ve Türk milletinin başı dik bir millettir. Bugüne kadar birlik ve beraberlik içerisinde olduk. Biz garibi, gurabayı kimseye muhtaç etmiyoruz. Devletimiz yaşlının, emeklinin çiftçinin ve esnafın arkasındadır. Bizler vatandaşımıza değer veriyoruz. Değer vermeye de devam edeceğiz. Ben bu anlamda temelini attığımız ve açılışını gerçekleştirdiğimiz tesislerin, köylerimize, kasabalarımıza, ilçelerimize, Afyonkarahisar’ımıza ve ülkemize hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum.” dedi.Bakan Eroğlu konuşmalarının akabinde, diğer protokol üyleriyle birlikte Dinar ve Hocalar İlçeleriyle Işıklar Kasabasında  temel atma ve açılışlar gerçekleştirdiler.

Dinar’da düzenlenen merasimde DSİ tarafından inşa edilecek Haydarlı Beldesi İçme Suyu Tesisleri, Tatarlı Beldesi İçme Suyu Tesisleri ve Dinar Saz Arazileri Yedek Hattı ile OGM tarafından yapılacak ağaçlandırma ve ormancılık çalışmalarının temelleri atıldı. Aynı merasimde Pansiyonlu İmam Hatip Lisesi ile Haydarlı Çok Programlı Anadolu Lisesi’nin temeli atıldı. Ayrıca Dinar Yeşilçat Göleti Sulaması ile Sütlaç-Dinar İstasyonları Arasında Bulunan Çelik Köprü Yenileme İşinin de açılışı yapıldı. Temeli atılacak ve açılışı yapılacak bu tesisler 49 milyon TL’ye mal edilecek.

Hocalar’da düzenlenen merasimde DSİ tarafından inşa edilecek Hocalar Güre Barajı, Hocalar Uluköy Göleti Sulaması, OGM tarafından yapılacak ağaçlandırma ve ormancılık çalışmaları ile ilçedeki elektrik hatlarının yer altına alınması işinin temelleri atıldı. Yine aynı merasimde Yeşilhisar Barajı ve Sulaması’nın açılışı yapıldı. Temeli atılacak ve açılışı yapılacak tesisler 58 milyon TL’ye mal edilecek.

Merkez Işıklar Beldesi’nde de 5 milyon TL’ye mal edilen Işıklar Çok Programlı Lisesi’nin açılışı gerçekleştirildi.

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Eroğlu, Afyonkarahisar’da düzenlenecek bu merasimlerde orman köylülerinin kalkındırılması maksadıyla 25 aileye gelir getirici tür, 14 aileye ORKÖY sertifikası ve 2 köye de çok maksatlı yangın söndürme tankeri verdi. Ayrıca vatandaşlara ücretsiz olarak fidan dağıtıldı. 


Haber okunma sayısı: 179

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

yesilaydan-baskan-zeybeke-ziyaret

Yeşilay'dan Başkan Zeybek'e ziyaret

24 Mayıs 2019 Cuma 19:15
iftar-programina-yogun-ilgi

İftar programına yoğun ilgi

24 Mayıs 2019 Cuma 18:57
zabitadan-dilenci-operasyonu

Zabıtadan dilenci operasyonu

24 Mayıs 2019 Cuma 18:51
gazeteci-dogarin-aci-gunu

Gazeteci Doğar’ın acı günü

24 Mayıs 2019 Cuma 17:57
basin-yayin-dernegi-iftarda-bulustu

Basın Yayın Derneği iftarda buluştu

24 Mayıs 2019 Cuma 17:44

AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR