AK PARTİ

25 Mart 2019 Pazartesi

Fatih Çetinkaya

Gaziler, Mehmetçiğe destek için sınıra gitti

gaziler-mehmetcige-destek-icin-sinira-gitti

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği'nden Zeytin Dalı Harekatı'na büyük destek.
12 Mart 2018 Pazartesi 17:59

Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Afrin'de yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı'na destek için yola çıkan Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Genel Başkanı Taner Uran ile beraberindeki şehit yakınları ve gaziler Hatay'ın Hassa ilçesinde bir araya geldiler.

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şubesi Başkanı İsmail Kumartaşlı ’da 16 Şehit babası ve 30 gazi olmak üzere toplam 46 kişilik bir grupla Afrin Harekatına destek için Hassa’ya gitti. Derneğin genel başkanı Uran yaptığı açıklamada, Türkiye genelindeki şube ve temsilciliklerindeki şehit aileleri, gazilerin Afrin'de mücadele eden askerlere moral vermek için bölgeye geldiklerini söyledi.

HERKES SEVE SEVE GELDİ

Şehit aileleri ve gazilerin büyük fedakârlıklar yaptığını vurgulayan Uran, şöyle devam etti: "Biz şunu açık ve net olarak söylüyoruz. Her zaman 'vatan sağ olsun' dedik. Bize verilecek görevi yapmaya hazırız. Şu an da burada 35 ilden gelen yaklaşık 600 kişilik grubun tamamı şehit ailesi ve gazi. Biz 'Haydi Afrin'e gidelim, Mehmetçiğe destek verelim' dediğimizde herkes seve seve geldi. Yurdun her yerinden geldiler. 15 saat yolculuk yapıp geldiler. Ne için? Mehmetçiğe olan sevgisini, Mehmetçiğe olan güvenini, desteğini göstermek için. Bizim dualarımız her zaman onlarla beraber. Allah onları korusun. Kılıçları keskin olsun" dedi.Fırat Kalkanı Harekatı'nda şehit düşen uzman er Burak Karakoç'un babası Abdürrahim Karakoç da şehit oğlunun arkadaşlarını görmek için eşiyle Hassa'ya geldiğini ve her daim Mehmetçiğin yanında olduklarını söyledi.

KUMARTAŞLI; ‘MEHMETÇİĞİMİZİN YANINDAYIZ’

Afyonkarahisar’dan Afrin Harekâtına destek ve Mehmetçiklerimize moral için Hassa’ya 46 Şehit Babası ve Gaziyle gittiklerini söyleyen Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şubesi Başkanı İsmail Kumartaşlı, ziyaretin çok anlamlı olduğunu belirtirken yaptığı açıklamada; “ Şehit Aileleri ve Gaziler bütün varlığıyla, ruhuyla ve dualarıyla Mehmetçiğin yanındadır. Yüce Rabbimizden dileğimiz, hiçbir Mehmetçiğimizin burnu dahi kanamadan bu millete yeni bir zafer daha bahşetmesi, bölgemizi kan gölüne çeviren, insanları evlerinden yurtlarından eden zalimler karşısında Türk askerini daima muzaffer kılması yönündedir. Allah muvaffak eylesin Devletimizin bekası, milletimizin huzur ve güvenliği için, yanı başımızda belli odaklarca desteklenerek büyütülen ve askeri bir güç haline getirilmek istenilen terör örgütünün bertaraf edilmesi maksadıyla Türk Ordusu’nun Afrin’de başlattığı Zeytin Dalı harekâtının başarı ile hiçbir vatan evladının burnu kanamadan icra edilmesini Allah’tan dileriz. Biz tüm Şehit Aileleri ve Gaziler olarak Mehmetçiklerimizle cephede savaşmaya hazırız” dedi.

21. ASIR TÜRK ASRI OLACAK

Hatay’ın Hassa ilçesinde Afyonkarahisarlı 30 gazi ve 16 Şehit babasıyla birlikte harekata destek verdiklerini belirten Kumartaşlı, Teröristlerin kökünün kazınıncaya dek bu mücadelenin süreceğini ve destek vereceklerini söyledi. Kumartaşlı; Kim ne derse desin 21. asır Türk asrı olacak, bölgede mazlumların gözyaşları dinecek, zalimler kaçacak delik arayacaktır. Gün bu gündür; büyük yürüyüş başlamıştır. Önce Afrin daha sonra Münbiç terörden temizlenecek, teröristlerin kökü kazınıncaya dek bu mücadele sürecektir. Bu mücadele esnansın da birlik ve beraberliğe her zamankinden daha azla ihtiyacımız var. Kim hangi düşüncede olursa olsun memleketin bekası için tek yumruk olmalıdır. Şehit ailelerimiz ve gazilerimiz bütün varlığıyla, ruhuyla ve dualarıyla Mehmetçiğin yanındadır” dedi.

BAŞKAN ÇOBAN’A TEŞEKKÜR

Dernek Başkanı İsmail Kumartaşlı, Hatay’ın Hassa ilçesine Afrin harekâtına gidebilmek için kendilerine otobüs tahsis eden ve Şehit Aileleri ile gazilerin her türlü sorun ve taleplerine çözüm bulan Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’a sonsuz teşekkürlerini iletti.

Şehit aileleri ve gaziler, bölgede güvenlik önlemi alan asker ve polis özel harekât görevlileriyle sohbet edip fotoğraf çektirdi, askerler için dualar etti. Haber okunma sayısı: 174

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

ogrenciler-fidan-dikti

Öğrenciler fidan dikti

23 Mart 2019 Cumartesi 17:45
kavga-edilen-sehre-yatirim-gelmez

Kavga edilen şehre yatırım gelmez

22 Mart 2019 Cuma 21:36
dilekceler-mebe-gonderildi

Dilekçeler MEB’e gönderildi

22 Mart 2019 Cuma 20:42
adalet-bakani-gul-geliyor

Adalet Bakanı Gül geliyor

22 Mart 2019 Cuma 20:27

AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR