istek okulları

25 Şubat 2020 Salı

Gaziler’den Kıbrıs Cumhurbaşkanına tepki

gazilerden-kibris-cumhurbaskanina-tepki-

Barış Pınar'ı Harekatı kapsamında sosyal medya üzerinden açıklama yapan Kıbrıs Cumhurbaşkanına Afyon da Gazilerden tepki geldi.
14 Ekim 2019 Pazartesi 21:00

Türkiye Harp Malülü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Afyonkarahisar Temsilcisi Yusuf Aytaç Hürkal’ı Dernek binasında ziyaret etti.

Karşılıklı bilgi alış verişinin yapıldığı ziyarette, Barış Pınarı harekatı için olumsuz ifadeler kullanan Kıbrıs Türk Devleti Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın söylemlerine tepki gösterildi.

Aynı zamanda Kıbrıs vatandaşı olan ve Mücahit olan dernek temsilcisi Yusuf Aytaç Hürkal; Kıbrıs Türk Devleti Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın söyleminin kesinlikle Kıbrıs halkının düşüncesini temsil etmediğini belirterek, açıklamalarını kınadıklarını söyledi.

Ziyarette konuşan Başkan Kumartaşlı ise “Böyle açıklama yapılmasını kabul edemeyiz. Bizim şehitlerimiz ve gazilerimiz ne olacak. Şehitlerimizin kemikleri sızladı. Böylesine talihsiz bir açıklamayı şiddetle kınıyoruz. Biz, dost bildiklerimizden böyle açıklamalar duyunca üzülüyoruz” dedi. 


Haber okunma sayısı: 121

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR