CACTUS YENİ

26 Ağustos 2019 Pazartesi

moto

Gençlerin sosyal medya bağımlılığının azaltılması hedefleniyor

genclerin-sosyal-medya-bagimliliginin-azaltilmasi-hedefleniyor

Afyonkarahisar Gençlik Merkezi, “Sosyal Medyadan Sosyal Meydana” Projesini uyguladı.
14 Mayıs 2019 Salı 16:44

Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından, 81 ilde yürütülen“Sosyal Medyadan Sosyal Meydana Projesi” adlı proje Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Cumhuriyet Mahallesinde hizmet veren Afyonkarahisar Gençlik Merkezi tarafından ilimizde yürütülüyor

Proje 12.05.2019 tarihinde Afyonkarahisar Gençlik Merkezi kapalı spor salonunda Gençlik Merkezi Müdürü, Gençlik liderleri, Gençlik Merkezi eğiticileri, gönüllü liderler, gençler ve ailelerin katılımı ile gerçekleştirildi.

Program kapsamında; Gençlik Merkezinde drama eğitimi alan gençler Teknoloji Bağımlılığı ve Değerlerlerimizden Saygı konulu skeçleri sahneledi. El Sanatları Kulübü eğitici ve öğrencileri ile “Ebru” etkinliği yapıldı. Gençlik Merkezi Halk Oyunları ekibi tarafından Halk Oyunları Gösterisi yapıldı.

Müzik Kulübünde yer alan gençler tarafından gitar, bağlama ve ney dinletileri yapıldı. Geleneksel Çocuk Oyunları kapsamında, oyunlar oynanıldı. Zekâ Oyunları standı kapsamında “Mangala, Satranç, Labirent, Jenga vb.” oyunları öğretildi ve oynatıldı. Palyaço ve yüz boyama etkinlikleri yapıldı. Basketbol, Voleybol, Badminton, Masa Tenisi gibi sportif faaliyetler yapıldı.Yapılan program ile gençlerin sosyal medya bağımlılığının azaltılması, toplumla bir arada milli ve manevi değerleri ile sosyalleşmeleri, sportif, sosyal ve kültürel faaliyetlerle hayatın içinde aktif bir şekilde yer almaları hedeflendi ve farkındalık çalışmaları yapıldı.

Günün önemli bir zaman diliminde vakit geçirdikleri sosyal medyanın yerini toplumla iç içe olabilecekleri, gelişimlerine olumlu katkı sağlayabilecek alternatif etkinlikler sunuldu. Aynı zamanda Bakanlık tarafından 2019 yılının “Gönüllülük Yılı” ilan edildiği ve Gençlik Merkezi Gönüllü gençlerle birlikte yapılan gönüllülük faaliyetleri hakkında gerekli bilgilendirmeler yapılarak katılımları için davet edildi.

Programa 150’ye yakın genç ve ebeveyn katıldı. Saat 16:00 da başlayan program saat 19:00’a kadar sürdü. Projede gönüllü olarak yer almak isteyen gençler Afyonkarahisar Gençlik Merkezine bekleniyor. 
Haber okunma sayısı: 91

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER