AK PARTİ

26 Mart 2019 Salı

Fatih Çetinkaya

Halk otobüslerine yeni güzergah

halk-otobuslerine-yeni-guzergah

Afyonkarahisar Belediye Meclisi Ağustos Ayı Olağan Toplantısını, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban başkanlığında gerçekleştirdi.
01 Ağustos 2018 Çarşamba 21:04

Belediye Meclis Salonunda yapılan toplantı, bir önceki Meclis toplantısına ait tutanak özetinin okunmasıyla başladı. Trafikle ilgili maddelerin çoğunlukta olduğu toplantıda, Mareşal Fevzi Çakmak Mahallesinde yaşayan vatandaşların, Yüntaş A.Ş. tarafından hizmete sunulan yeni halk otobüslerinden faydalanabilmesi için söz konusu mahalleyi kapsayan yeni bir güzergah oluşturuldu. Geçen Mart ayında Belediye Meclisi kararıyla bazı minibüslere verilen geçici güzergahlar da bu toplantıda alınan yeni bir kararla kalıcı hale getirildi. İlgili maddeden faydalanan minibüsçüler toplantıya katılarak, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban'a ve Meclis Üyelerine teşekkür etti.

KENT KONSEYİ'NDEN TAVSİYE KARARLAR

Toplantıda ayrıca, Afyonkarahisar Belediyesi Kent Konseyi'nin Meclis'e sunduğu; görme engelli vatandaşların trafik ışıklarında karşıdan karşıya daha rahata geçebilmesi için trafik ışıklarına sesli sinyalizasyon yapılması, kaldırım işgallerinin önlenmesi, kaldırımlardaki engelli rampalarının gözden geçirilerek standartlara uygun hale getirilmesi, süresi geçen afiş ve kulüp bayraklarının kaldırılması yönündeki tavsiyeleri kabul edilerek karara bağlandı. Afyonkarahisar Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Kum Voleybolu Turnuvasının bu yıl da düzenlenmesi ve turnuvada birinci olanlara 500 TL, ikinci olanlara 350 TL ve üçüncü olanlara 250 TL para ödülü verilmesi oy birliğiyle kabul edildi.            

                Afyonkarahisar Belediyesi tarafından Karayolları'nın bulunduğu alanda yapılan, özellikle akşam saatleri ve hafta sonları yoğun ilgi gören Karayolları Parkı'nda, zaman zaman izdihamın yaşandığı kapalı çocuk oyun grupları için ücret tarifesi belirlendi. Buna göre, hafta içi 08:00-17:00 saatleri arası; 2 saat 5 TL, hafta sonu 08:00-17:00 saatleri arası; 1 saat 5 TL, tüm günler 17:00-24:00 saatleri arası; yarım saat 5 TL, abonelik sistemi haftanın tüm günleri; sınırsız giriş 150 TL ve abonelik sistemi haftada 4 gün; sınırsız giriş 80 TL olarak kararlaştırıldı. İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ile Bayındırlık ve İmar Komisyonundan gelen tekliflerin de görüşülerek karara bağlandığı toplantı, bir sonraki oturum tarihin 3 Eylül Pazartesi günü saat 19:00 olarak belirlenmesinin ardından sona erdi. Haber okunma sayısı: 910

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • İzdiham Derken

    Misafir 02 Ağustos 2018 00:48 Kullanıma Hiç Açılmamış Karayolları Oyun Parkında Nasıl İzdiham Oldu Acaba....

DİĞER HABERLER

sehidimiz-dualarla-ugurlandi

Şehidimiz dualarla uğurlandı

25 Mart 2019 Pazartesi 16:48
mazlum-ve-magdurlarin-sesi-olduk

Mazlum ve mağdurların sesi olduk

25 Mart 2019 Pazartesi 15:27
baskan-acardan-stklara-ziyaret

Başkan Acar’dan STK’lara ziyaret

25 Mart 2019 Pazartesi 15:08
ogrenciler-fidan-dikti

Öğrenciler fidan dikti

23 Mart 2019 Cumartesi 17:45
kavga-edilen-sehre-yatirim-gelmez

Kavga edilen şehre yatırım gelmez

22 Mart 2019 Cuma 21:36

AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR