18 Kasım 2019 Pazartesi

Halkımıza ne söz verdiysek yaptık

halkimiza-ne-soz-verdiysek-yaptik

Susuz Beldesine yaptığı hizmetlerle, kaliteli ve beyefendi kişiliğiyle halkın sevgisini kazanan Başkan Cengiz Yıldız, “Halkımıza ne söz verdiysek yaptık. Halka hizmet Hakk’a hizmettir” dedi.
11 Şubat 2019 Pazartesi 12:19

Tekrar aday olmayan AK Partili Belediye Başkanı Cengiz Yıldız, önemli projelere imza attı. Susuz Belediye Başkanı Cengiz Yıldız, gerçekleştirdiği hizmetleri ve projelerini Afyon manşet Haber’e anlattı.

Susuz halkına vaadettiği hizmetlerin tamamını hallettiğini kaydeden Başkan Yıldız, gönül rahatlığıyla belediyeyi devretmekten mutluluk duyduğunu ifade etti.

ALTYAPI ÜSTYAPI SORUNU KALMADI

Susuz halkına önemli hizmetler yaptıklarını kaydeden Başkan Yıldız, beldenin su sorunu, altyapı ve üstyapı sorununun kalmadığını dile getirdi. Belde halkının önemli bir ihtiyacı olan düğün salonunu da bitirdiklerini kaydeden Başkan Yıldız, “Böylece soğukta, sıcakta sokakta yapılan düğünler kapalı alanda yapılabiliyor. Öte yandan düğünlerde silah atmaların da önüne geçmiş olduk. Sayın Bakanımız Prof Dr. Veysel Eroğlu’na kasabamıza verdiği desteklerden dolayı çok teşekkür ederim” dedi.FESTİVAL COŞKUYLA GEÇTİ

Vatandaşları için festival düzenlediklerini de kaydeden Yıldız, “Belediyemiz tarafından 29 Ağustos Çarşamba günü saat 19.00’da kapalı Düğün Salonunda Halk Konseri programı düzenlendi. Belediyemizin kültür etkinliği kapsamında düzenlediği konserde Osman Öztekin, Pelin Üstün, Zenocan ve Aylin Yıldız sahne aldı. 29 Ağustos günü düzenlenen Halk Konserine katılanlar etkinlik alanını doldurdu ve konserde gönüllerince eğlendiler” diye konuştu.

15 TEMMUZ’U UNUTMADIK, UNUTTURMADIK

Başkan Yıldız, “Öte yandan 15 Temmuz şehitleri anma programı gerek kasabamızda gerekse yaz kurslarımızda büyük bir coşkuyla kutlandı. Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki hain darbe girişiminin yıl dönümlerinde anma etkinlikleri kapsamında, 15 Temmuz şehitleri Anma Demokrasi ve Milli Birlik Günü programları düzenlendi. Tüm Şehitlerimizin ruhu için düzenlenen etkinlikte Kuran-ı Kerim okundu ve dualar yapıldı. Birlik ve beraberlik mesajları verildi ve hain darbe girişiminin unutulmaması için o gün zihinlerde tekrar canlandırıldı” dedi.

MESİRE ALANI VE GÖLET YAPIMI

Kocaçeşme mevkisinde mesire alanı, gölet yapımı ve bağlantılı yol çalışmalarının hızla devam ettiğini kaydeden Yıldız, “Başta Sayın bakanımız Veysel Eroğlu’na, Dsi. Bölge Müdürlüğüne,  DSİ Şube Müdürü Fatih bey'e ve çalışan tüm ekibine teşekkür ederiz. Halkımıza hayırlı olsun. Kasabamız düğün salonunda, anne,  babalara yönelik seminer programı da düzenledik. Programda, Uzman Psikolog Özkan Şenol çok sayıda konu üzerine halkı bilgilendirdi” ifadelerini kullandı.

JEOTERMAL SICAK SU ÇALIŞMASI

Susuz’da 55.2 derecesinde sıcak su bulunduğunu kaydeden Başkan Yıldız, sıcak su kaynağının kasabamıza yeni bir ivme ve hareketlilik sağlayacağını söyledi. Başkan Yıldız, “Susuz’u kalkındırması beklenen jeotermal su, bölgede yapılması planlanan otelin jeotermal suyunu karşılayacak” dedi.

MEZARLIK ÇALIŞMALARI

Başkan Yıldız şunları söyledi: “Belediyemiz 850 adet yeni kabir yaptı. Acıların paylaşılacağı, taziyeye gelenlerin ağırlanacağı, kışın yağmurdan ve soğuktan, yazın da sıcaktan korunacakları bir ihtiyacına cevap vermesi için iki adet büyük çadır yaptırdık.

KANALİZASYON VE ATIK SU HATTI

Su ve kanalizasyon konusunda yıllardır süregelen kanalizasyon sorununu çözüme kavuşturan Susuz – Akçin ve Döküm sahası arasında önemli alt yapı çalışmaları yaptık. Hedefimiz kanalizasyon şebekesini yenileyerek gelecek nesillerimizin daha temiz ve sağlıklı bir çevrede yaşamasını sağlamak. Toplamda 3.600 metre kanalizasyon hattı döşedik.

PARKLAR

Çocuklarımızın ve gençlerimizin daha sağlıklı bir nesil olarak yetişmesi için çocuk parklarının, spor alanlarının, yeşil alanlarını her mahallede çoğaltılması adına toplamda 5 adet park yaptık.

YOL ÇALIŞMALARI

Vatandaşların daha güvenli ve rahat ulaşım sağlamaları için mahallelerdeki yol bakım ve onarım çalışmaları tamamlandı. Altyapı çalışmaları tamamlanan sokaklara 5 metre ve 12 metre eninde toplam da 83.300 m2 satıh kaplama yapıldı. Yapılan çalışma sonrası bu yollarımız vatandaşlarımız ve araç trafiği için daha güvenli ve konforlu hale geldi. 82.780 m2 Stabilize yol yapıldı.18.800 m2 Kaldırım parke yapıldı.48.800 m2 kilitli parke yol yapıldı. 16.800 m2 sıcak asfalt döküldü.

GÜVENLİK KAMERALARI

Beldemizin güvenliği için 41 adet kamera sistemi kuruldu. Kamera sistemi sayesinde beldemizde olabilecek muhtemel olayları önceden fark ediyoruz. Kameralardan gelen görüntüler ve bilgilerle önemli bölgelerimizin izlenmesi sonucunda şüpheli yerlerde gerekli önlemlerimizi alıyoruz. Kurduğumuz sistem beldemizde 365 gün 24 saat, kesintisiz çalışıyor. Güvenlik hizmetlerindeki verimliliği arttırmasının yanı sıra genel asayiş ve huzuru temin edecek kameralar sayesinde aranan şahıslar, araçlar ve meydana gelebilecek olaylar kayıt altına alınıyor.

İMAM LOJMANLARI VE CAMİLER

Beldemizdeki mahallelerde İmam evleri ve Sakarya Mahallemizde Caminin olmamasını büyük bir eksiklik olarak görüyorduk. Çok şükür tamamladık. Bugüne kadar bu konuda bizlere maddi ve manevi katkı sağlayan ve sağlayan herkese şükranlarımızı sunuyoruz.

BELEDİYE BAKIM VE ONARIMI

Kasabamızın tarihi yapılarından olan Belediye Hizmet Binasının İç cephe İmalatları ve Dış cephenin tamamı iyileştirilerek kasabamıza yakışır bir bina görünümü kazandırdık. Belediye Hizmet Binamızın Bakım ve Onarım yapılırken her imalatta en kaliteli malzeme ve birinci sınıf işçilik anlayışı benimsendi. Belediye hizmet binasının bakım ve onarımı tamamlanarak belediyemizin hizmetleri daha ferah ve geniş bir ortamda halkımıza sunuluyor.

OKUL

Bu dönem ve daha önceki dönemimizde 8 yıllık Belediye Başkanlığımızda Milli Eğitim Müdürümüz ve Okul Müdürlerimiz ile birlikte koordineli bir şekilde çok sayıda Okul ve derslik yaptırdık. Bütün okullarımızın çevre düzenlemesi ve ihtiyaçlarını yüzde 95 oranında karşılıyoruz. Geleceğimizin teminatı bu çocuklar kendi çocuklarımız,  bu çocuklar için ne yapsak azdır.”

 

    Haber okunma sayısı: 139

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER