bayram üst

26 Mayıs 2020 Salı

İhsaniye’de koronavirüs tedbirleri

ihsaniyede-koronavirus-tedbirleri

Afyonkarahisar’ın İhsaniye Belediye Başkanı Tunay Türkmen virüs salgını dolayısıyla yaptığı açıklamada, vatandaşların sağlığını koruma noktasında birçok tedbirin uygulandığını söyledi.
09 Nisan 2020 Perşembe 19:46

Koronavirüs tedbirleri İhsaniye’de ciddi anlamda takip ediliyor. Covid-19 tedbirleri kapsamında konuşan Belediye Başkanı Tunay Türkmen, “Türkiye'de olduğu gibi İhsaniye’de de iş yerlerinde alınan tedbirler doğrultusunda ikinci bir emre kadar kapanarak faaliyetlerine ara vermesini sağladık. İlçemizde bulunan tüm kurumları, camileri ve okulları düzenli olarak dezenfekte ediyoruz. Dezenfekte çalışmalarının aksamaması için tüm kurumlara, okullara dezenfektan pompası teslim ettik. Virüsün yayılmasına ortam sağlayacak alanlara el dezenfektanları yerleştirdik” dedi.

HALK PAZARINDA MASKE DAĞITTIK

Sokakları dezenfektanlı su ile yıkadıklarını kaydeden Türkmen, şunları söyledi; “65 yaş üzeri vatandaşlarımızın sokağa çıkma yasağının bulunması nedeniyle günlük 30 eve yemek götürmekteyiz. Ayrıca tüm market ve işyerlerinde maske takma zorunluluğu olduğundan vatandaşlarımıza halk pazarında maske dağıttık. Halk pazarında giriş çıkışların kontrollü bir şekilde sağlanarak vatandaşlarımız için aldığımız ateş ölçerler ile zabıta personellerimiz tarafından vatandaşlarımızın ateşleri ölçüldü. Biz halkımızın sağlığını dezenfektanlarla, günlük çevre temizliği ile maskeler ile düşünüyoruz halkımızdan da evde kal çağrılarımıza uyarak destek bekliyoruz.” 
Haber okunma sayısı: 136

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER