istek okulları

05 Haziran 2020 Cuma

İlçelerde hayatı durduran karar! Araç hareketliliğine son

ilcelerde-hayati-durduran-karar-arac-hareketliligine-son

Emirdağ, Dinar ve Kızılören’de hayatı durduracak kararlar alındı. İlçe belediyeleri ve kaymakamlıklarından yapılan açıklamada coronavirüs salgınıyla ilgili güvenlik tedbirleri kapsamında her türlü araç hareketliliğinin engelleneceği duyuruldu.
30 Mart 2020 Pazartesi 19:47

Dinar Belediyesinden yapılan açıklamada; “Covid-19 Tedbirleri Kapsamında Yarın (30.03.2020) sabah saatleri itibariyle köylerden ilçe merkezine yada ilçeden il merkezlerine doğru oluşması muhtemel hareketliliği engellemek için polis ve jandarma ekiplerimiz marifetiyle güvenlik tedbirlerini sıkı tutalarak iş  sağlık vb makul gerekçe taşımayan her türlü araç hareketliliği (özel araç hareketliliğide dahil) engellenecektir. Önemle duyurulur” denildi.

HAYAT RESMEN DURDU

Koronavirüs salgını nedeniyle Afyonkarahisar’ın Emirdağ ilçesinde hayat duracak. Gece saatlerinde Emirdağ Kaymakamlığı’ndan yapılan açıklamada, vatandaşlara evde kalın çağrısı yapılarak, “iş, sağlık vb. makul gerekçe taşımayan her türlü araç hareketliliği (özel araç hareketliliği de dahil) engellenecektir” denildi.

TÜM ARAÇ HAREKETLİLİĞİ ENGELLENECEKAçıklama şöyle: “Covid-19 tedbirleri kapsamında yarın (30.03.2020) sabah saatleri itibariyle köylerden ilçe merkezine yada ilçeden il merkezlerine doğru oluşması muhtemel hareketliliği engellemek için polis ve jandarma ekiplerimiz marifetiyle güvenlik tedbirlerini sıkı tutarak iş, sağlık vb. makul gerekçe taşımayan her türlü araç hareketliliği (özel araç hareketliliği de dahil) engellenecektir.”

TÜM TEDBİRLER TİTİZLİKLE UYGULANIYOR

Kızılören Belediye Başkanı Ali Erol’da bir açıklama yaptı. Erol şunları söyledi: “Korona virüsünden korunmak için ilçemiz ve bağlı köylerimizde tüm tedbirler alınmıştır.

İlçe Kaymakamlığımız organizesiyle tüm tedbirler titizlikle uygulanmaktadır.

Vatandaşlarımızın ihtiyaçları anında giderilmekte olup, Kızılören halkıda devletimizin aldığı tedbirlere uyarak Allah'ın izni ile bu salgını kayıpsız atlatma mücadelesi veriyoruz

İlçe dışında yaşayan hemşerilerimiz merakta kalmasınlar burada bulunan yakınlarınız önce Allah'a sonra bizlere emanet.

Bir haftalık sürede ihtiyaç bildiren 118 ailenin ihtiyaçların sabah 8:30 akşam 22:00 ye kadar yerine getirilmiş ve getirilmeyede devam edilecektir.

Salgın atlatılana kadar yerinizde kalın. Mücbir sebeplerden dolayı gelmek zorunda kalırsanız 14 gün karantina altında tutulacağınızı hatırdan çıkarmayınız.” Haber okunma sayısı: 361

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

igm-toplantilari-basladi

İGM toplantıları başladı

05 Haziran 2020 Cuma 20:42
veysel-eroglu-afyona-geliyor

Veysel Eroğlu Afyon’a geliyor

04 Haziran 2020 Perşembe 20:56
unlu-tv-yapimcisi-afyona-geldi-

Ünlü TV yapımcısı Afyon’a geldi

04 Haziran 2020 Perşembe 20:45

AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR