istek okulları

30 Mayıs 2020 Cumartesi

İntiharın ardından komutan baskısı çıktı

intiharin-ardindan-komutan-baskisi-cikti

Hakkâri’nin Yüksekova ilçesinde 3. Piyade Taktik Tümeni, 7. Hudut Alayı, 2. Motorlu Piyade Taburu, 2. bölükte vatani görevini yerine getiren Ramazan Üçkuyulu'nun, komutan baskısı yüzünden intihar ettiği iddia edildi.
19 Mayıs 2020 Salı 23:53

İntihar eden asker Ramazan Üçkuyulu'nun ablası Münevver Üçkuyulu, konuyu sosyal medyadan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya iletti. Abla Münevver Üçkuyulu, kardeşi Ramazan’ın askerlik yaptığı bölüğünde bulunan diğer askerlerin de aynı baskıya maruz kaldığını iddia etti.

Ramazan Üçkuyulu’nun ablası Münevver Üçkuyulu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya annesi adına, sosyal medya hesabından mesaj gönderdi. Abla Üçkuyulu, Soylu’ya mesajında şunları söyledi:

"Sayın Bakanım ben asker annesiyim, oğlum dün Hakkari Yüksekova’da intihar etti. Bir komutanın ona hakaret ve şiddet uygulaması sonucu intihar etti. Uzun süredir psikolojik baskı söz konusu, hatta diğer oğlum Çanakkale Gelibolu'da (ikiz bunlar) Kardeşi ile bu konuları paylaşmış ama ben bu çocuklarımı yetim büyüttüğüm için, annemiz üzülmesin diye benden saklamışlar.

Ben iki çocuğumu da birini Çanakkale'ye birini de Hakkari Yüksekovaya teslim ettim. Ama benim bugün çocuğumun ölümüne sebebiyet veren kişi ve kişilerin araştırılıp ve benim annelik haklarımda araştırılsın. Gereğini yapmanızı rica ederim ne olur yardımcı olun" dedi.

 Haber okunma sayısı: 597

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

sandikli-afyon-minibus-seferleri-basliyor

Sandıklı-Afyon minibüs seferleri başlıyor

30 Mayıs 2020 Cumartesi 20:30
sandiklida-cuma-namazi-heyecani

Sandıklı’da Cuma Namazı heyecanı

30 Mayıs 2020 Cumartesi 20:25
soz-verdik-yapiyoruz

Söz verdik yapıyoruz

29 Mayıs 2020 Cuma 23:08
pasa-camiinde-ilk-cuma-namazi

Paşa Camii’nde ilk Cuma Namazı

29 Mayıs 2020 Cuma 22:12
pandemi-kurulu-toplandi

Pandemi Kurulu toplandı

29 Mayıs 2020 Cuma 22:02

AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR