KOLAYLI YENİ

23 Temmuz 2018 Pazartesi

‘İş işten geçmeden gereği yapılmalı’

is-isten-gecmeden-geregi-yapilmali

Milli Birlik ve Kardeşlik Federasyonu Afyonkarahisar Şube Başkanı Hakan Şahin, Kuzey Irak’ta 25 Eylül tarihinde ‘Kürtlerin bağımsızlığı’ için yapılacak olan referandum için hükümetimizin derhal bir yaptırım gücü uygulaması gerektiğini söyledi.
08 Ağustos 2017 Salı 21:05

Referandumun dünyanın gündeminde olmasına rağmen ülkemizin bu konuda sessiz vatandaş olarak haberdar edildiğinde işin işten geçmiş olacağını söyleyen Hakan Şahin, yetkililerin bu konuda elini değil, gövdelerini taşın altına koymalarının gerektiğini söyledi.

ABD VE İSRAİL ÜSSÜ OLARAK KURULACAKTIR

Şahin; “25 Eylül 2017 tarihinde ülkemizin dengesini bozacak referandum kuzey Irak'ta 'Kürtlerin bağımsızlığı' için yapılacak referanduma hükümetin derhal tepki göstermesini ve gerekirse bölge ülkeleriyle birlikte yaptırım gücü uygulaması gerekmektedir. Sözde “Kürdistan’ burada ABD ve İsrail üssü olarak kurulacaktır. ‘ikinci İsrail’ olması söz konusudur. 1500 kilometre ötedeki İsrail bu kez 7/24 komşumuz oluyor. Bu yalnız toprak bütünlüğümüz için değil yönetim anlayışımız ve cumhuriyet değerlerimiz için de tehdittir”” dedi.

BU TEHDİDİN CİDDİYETİ AĞIRLAŞACAKTIRIrak’ın kuzeyindeki Barzani yönetiminin 25 Eylül günü sözde Kürdistan’ın bağımsızlığını oylayacak sözde Kürdistan’ın kurulması iddiasının Türkiye kadar Irak, Suriye, Rusya, Azerbaycan, İran ötesinde Amerika,  Avrupa ve İsrail’in boş durmayacaklarını belirten Hakan Şahin; “Şimdiden zaten PKK, PYD ve IŞİD’i kullanılıyor, burnumuzun dibine geldiği zaman bu tehdidin ciddiyeti ağırlaşacaktır. Bu nedenle bölge ülkelerinin bağımsızlığı, bütünlüğü ve geleceğiyle hiçbir şekilde bağdaşmayan doğrudan doğruya bölge ülkelerine savaş ilanı anlamı taşırken Kürtler için de felaketten başka bir şey getirmeyecektir” ifadelerine yer verdi.  

TÜRK MİLLETİ ADINA TALEP EDİYORUZ

Şahin şunları söyledi: “Dünyanın ilgilendiği bir konu ve dünyanın her tarafından bu konuda tavır ortaya konulmakta ülkemiz toprak bütünlüğü tehlikeye düşmesi için Avrupa elinden gelen desteği bu konuda sağlamaktadır. Bizde Türkiye Cumhuriyeti devletinin Sayın Cumhurbaşkanını ve seçilmiş hükümeti bu konuda tavır almaya ve yaptırım uygulatıp, bu ülkemiz için önem arz eden referanduma müsaade edilmemesini yetkililerden Türk milleti adına ülkemizin bekasını düşünen bir sivil toplum örgütü olarak talep ediyoruz.

HABUR KAPISI KAPATILMALIDIR

Bölgede bulunan vatandaşlarımız ateşe sürülmüş olacak. Çünkü sözde Kürdistan kurmaya kalktıkları zaman bütün bu ülkelerin Kürtleri ateşe sürülmüş olacaktır. Bu teşebbüsten sonra bölge Kürtleri bir nevi ABD ve İsrail adına cepheye sürülecektir. Türkiye’mizin bağımsızlık ve bütünlüğünü, Cumhuriyet’i tehdit ettiği için Kürdistan girişimine destek verilemez. o nedenle hükümet derhal bunu açıklamalı, Barzani yönetimine muhtıra verilerek bu girişime son verilmesi istenmeli. Bir süre tanınarak bu girişimden vazgeçildiği ilan edilmediği takdirde Habur kapısı kapatılmalıdır.

UYARIYORUZ VE BEKLİYORUZ

Millet iradesini arkasına alarak dünyaya meydan okuyan Sayın Cumhurbaşkanımızın iş işten geçmeden bu konuda tavır almasını, gerekirse orta doğuyu bu konuda toparlayıp referandumdan çıkacak sonucu beklemenin vereceği zararı göz önüne alarak bu referandumun yapılmasını ve bu oyunun bozulmasını sağlamasını Türk halkı adına Milli Birlik ve Kardeşlik federasyonu olarak Sayın Cumhurbaşkanımızın birleşmiş milletlerdeki konuşmasında oradaki yöneticileri uyardığı sözü ile bizde kendilerine yarın çok geç olabilir diyoruz. Milli Birlik ve Kardeşlik federasyonu olarak ülkemiz ve milletimiz adına yetkililerin elini taşın altına değil bu konuda gövdelerini tasın altına koymaları için uyarıyoruz ve bekliyoruz.”  Haber okunma sayısı: 568

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER