CACTUS YENİ

26 Ağustos 2019 Pazartesi

moto

Karavancılar, Akdağ Tabiat Parkına hayran kaldı

karavancilar-akdag-tabiat-parkina-hayran-kaldi

Sandıklı Akdağ Tabiat Parkında gerçekleştirilen Kamp ve Karavan Turizmi organizasyonu dolu dolu geçen faaliyet ve programları ile sona erdi.
16 Nisan 2019 Salı 18:26

Eski Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun destekleriyle Sandıklı Belediyesine kazandırılan, Akdağ Tabiat Parkı yine muhteşem bir organizasyona ev sahipliği yaptı.

Kamp ve Karavan Turizmini bölgede canlandırmak için geniş ortaklı yapılan program çerçevesinde ilk gün Sandıklı Kapalı Pazar yerinde başlayan açılış konuşmaları ve kortej ile başladı. Sandıklı Kültür Evine kadar yapılan yürüyüş ile devam eden program, Sandıklı Yaren Çavuşu Ahmet Nayan’ın Sandıklı ilçesi ile ilgili verdiği geniş bilgiler ve mercimekli bükme ikramı ile devam etti.

Sandıklı Belediyesi makam odasında Başkan Mustafa Çöl’ün misafir ettiği grup, akşamüstü Sandıklı Akdağ Tabiat Parkı’na hareket etti. Burada düzenlenen Mangal Partisi ve gece İl Kültür Turizm Müdürlüğü tarafından organize edilen türkü gecesi katılımcıları mest etti.

İkinci gün etkinlikleri Akdağ’da yapılan ikramlar ile başladı.

Sandıklı İlçe Kaymakamı Eflatun Can Tortop, Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, Doğa Koruma Bölge Müdürü Nevzat Alğan eşliğinde Kamp ve Karavan Turizm Fidanlığında yapılan fidan dikim programı ile başlayan ikinci gün programı doğa yürüyüşleri ve geziler ile devam etti.Üçüncü gün Akdağ’da bulunan Kamp ve Karavancılar Şuhut’ta bulunan Büyük Taarruz Karargahı (Atatürk Evi) ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Büyük Taarruz Harekatını sevk ve idare ettiği 1874 rakımlı Kocatepe’ye çıkarılan grup burada bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

Program misafirler için hazırlanan ikramlar, termal çamurun konu olduğu organizasyonlar ve Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz’ın katıldığı kapanış programı ile sona erdi. Katılımcılara plaket ve katılım belgelerinin verdiliği organizasyon, daha büyük bir projede tekrar bir araya gelmek ümidiyle sona erdi.

Konu hakkında bir açıklama yapan Başkan Mustafa Çöl; “12-15 Nisan tarihlerinde Sandıklı Akdağ Tabiat Parkında düzenlenen ve paydası olmaktan memnuniyet duyduğumuz Kamp ve Karavan Turizmi organizasyonunda bizleri yalnız bırakmayan; Afyonkarahisar Valiliğine, İl Kültür Turizm Müdürlüğüne, Sandıklı Kaymakamlığına, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğüne, Ulusal Kamp ve Karavan Federasyonuna, Bir Tutkudur Kamp ve Karavan Derneğine, Sandıklı Tanıtım Platformuna, VW Dayanışma Derneğine, Sandıklı Thermal Park Otel ve katılımcılarımıza bu güzel organizasyonu hep birlikte tamamladığımızdan dolayı teşekkürlerimi sunuyor, daha büyük organizasyonlarda buluşmayı temenni ediyorum” dedi. 
Haber okunma sayısı: 441

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER