CACTUS YENİ

15 Ekim 2019 Salı

Keyif çatan Suriyelileri görünce psikolojim bozuluyor

keyif-catan-suriyelileri-gorunce-psikolojim-bozuluyor

'Şehit cenazesinden gelince, Anıtpark'ta keyif çatan Suriyelileri gördüğüm zaman psikolojim bozuluyor'
18 Haziran 2019 Salı 20:03

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı, ülkemizdeki Suriye'lilerin ve diğer tüm yabancıların gönderilmesini için bir referandum yapılmasını istediklerini söyledi. 

Geçtiğimiz gün Afyonkarahisar Muhtarlar Derneği Başkanı Suat Uygur'a hayırlı olsun ziyaretinde bulunan Kumartaşlı ve beraberindeki heyet, ziyarette önemli açıklamalarda bulundu.

Ziyarette; Mahalle muhtarlarının görev ve sorumluluklarının çok kapsamlı olduğunu belirten Kumartaşlı, mahallelerimizde bir hayli fazla sayıda olan Suriyeli mülteciler konusuna değindi.

İlimizdeki Suriyeli ve yabancı mültecilerden rahatsızlıklarını dile getiren Kumartaşlı, bu konuda sürekli şikâyetler aldıklarını söyledi. Suriyeli mülteciler konusundaki rahatsızlıkta kendilerinin de bir taraf olduklarını belirten Kumartaşlı; " İlimizdeki Suriyeli, yabancı göçmenler durumundan oldukça rahatsızız. Buradan Sayın Cumhurbaşkanımıza sesleniyorum. Halkımızın % 99,9'u bu durumdan rahatsız. Bu konuda bir referandum yapılsın sonuç o zaman ortaya çıkacaktır. Memnuniyetsizlik hat safhadadır" dedi.

'İÇİM SIZLIYOR'

Son iki yıl içinde memleketimize Suriye'den 5 şehit geldiğini söyleyen Başkan Kumartaşlı; " Ben şehit cenaze töreninden geldiğim zaman derneğimize girerken, Anıtparkta oturup keyif çatan Suriye'lileri gördüğüm zaman psikolojim bozuluyor. Derneğimizde Şehit anne ve babaları bu konuda telkinlerde bulunuyorlar. "Evlatlarımız bunlar için mi Şehit oldu" diyorlar. İnanın içimiz sızlıyor. İnşallah bu konuda bir çözüm üretilecektir. Çünkü gidişat hiç iyi değil. İnanın benim bu serzenişlerim tüm halkımızın, Şehit Annelerinin, babalarının, evlatlarının, Gazilerimizin serzenişleridir" dedi. Haber okunma sayısı: 398

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR