istek okulları

22 Şubat 2020 Cumartesi

Kılıçaslan Belediyesi hakkında şok iddialar!

kilicaslan-belediyesi-hakkinda-sok-iddialar

Sinanpaşa ilçesine bağlı Kılıçarslan Beldesinin, MHP’li Belediye Başkanı Halil Çelebi hakkında çarpıcı iddialarda bulunuldu. Belediyenin aile şirketine dönüştüğü iddia edildi.
17 Ağustos 2019 Cumartesi 21:57

Bem Bir Sen Afyonkarahisar Şube Başkanı Muhittin Ok, Kılıçarslan Belediye Başkanı Halil Çelebi hakkında çarpıcı iddialarda bulundu. Ok, yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi:

“Kılıçarslan Belediye Başkanı Halil ÇELEBİ, 31 Mart seçimlerinden sonra mazbatasını almasının ardından en yakın akrabaları olan oğlu Ömer ÇELEBİ, damatları Halil İbrahim ÇELEBİ, Atilla BABAYİĞİT ve kız kardeşinin oğlu Akif YILDIRIM'ı belediye'ye ait olan taşıma şirketinde işe başlattı.

Belediyeyi aile şirketine dönüştüren Başkan Halil ÇELEBİ, oğlu, damatları ve yiyenlerinin yanı sıra birçok akrabasını da şirket üzerinden iş başı yaptırdı.

Kılıçarslan Belediye Başkanı Sayın Halil ÇELEBİ kendisine seçimlerde destek vermediği için üyelerimize mobing uygularken en yakın akrabalarını belediyeye ait şirketten iş başı yaptırdı.Sinanpaşa ilçesi Kılıçarslan Belediyesinde üyemiz olan R. B. isimli bayan 31 Mart yerel seçimlerinin ardından belediye başkanlığını kazanan MHP'li Halil ÇELEBİ, kendisini desteklemediği ve mevzuat ile kanun dışı isteklerini yerine getirmediği için görev yeri değişikliği yaptı.

R. B. isimli üyemizi Belediye Başkanı Halil ÇELEBİ itfaiye eri olarak görevlendirilmiş. Ancak belediyenin itfaiye araç ve gereçlerinin olmadığı halde R. B.'yi tamamen seçime dayalı olarak cezalandırma yapmaktadır.

R. B.'nin yanı sıra üyelerimizden C. Ç. isimli tahsildarlık görevinde bulunan üyemizde R. B. gibi seçimler gerekçe gösterilerek görev değişikliği ile sürgün edilmiştir.

Tahsildarlık gibi önemli bir görevi yürüten C. Ç.'nin yerine belediye başkanı Halil ÇELEBİ tarafından işçi sınıfında çalışan bir personel görevlendirilmiştir. R. B. ve C. Ç. belediye başkanı tarafından sürekli olarak mobing uygulamasına maruz kalmaktadır.

Üyelerimiz durumu Şube başkanlığımıza iletmesinin ardından Başkan Halil ÇELEBİ ile yaptığımız görüşmelerde şahsıma üyelerimize eziyet ve mobing uygulamayacağını söylemesine rağmen bu sözünü tutmayarak seçilmiş bir insana yakışmayacak hareketlerde bulunmaya devam etmektedir. Üyelerimize uygulanan bu haksızlığa şube olarak sessiz kalmadık. Çözümün yargı yolu ile olması için gerekli yasal işlemlerle arkadaşlarımıza destek verilmiş olup, arkadaşlarımız tarafından yargıya başvurulmuştur.

Bu konularla alakalı gerekli idari işlemler için Sinanpaşa Kaymakamlığı ile Afyonkarahisar Valiliğini göreve davet ediyoruz.”

KILIÇARSLAN BELEDİYE BAŞKANI HALİL ÇELEBİ 


  Haber okunma sayısı: 323

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR