Kurban üst

04 Ağustos 2020 Salı

Kızılay, gazi çocuklarını unutmadı

kizilay-gazi-cocuklarini-unutmadi

Türk Kızılay Afyonkarahisar İl Başkanlığı bir vefa örneği göstererek Afyonkarahisar’daki Şehit ve Gazi Çocuklarını unutmadığını gösterdi.
05 Eylül 2019 Perşembe 21:55

Türk Kızılay Afyonkarahisar Şube Başkanlığı Afyonkarahisar'da Üniversitede okuyan 24 Şehit ve Gazi çocuğuna aylık 250 TL burs vereceğini açıkladı.

Türkiye Harp Malülü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı, Türk Kızılay Afyonkarahisar Şube Başkanı Fatih Okyar'a Teşekkür ederek derneğin logosunun bulunduğu şilti takdim etti.

Başkan Kumartaşlı; "Ülkemizin içerisinde bulunduğu her tür acı durumda deprem, sel vs. durumda yaraları saran Kızılay bugün de Şehit ve Gazi çocuklarını unutmadığını göstererek Afyonkarahisar’da ikamet eden 19 aileden 24 Şehit ve Gazi çocuğuna burs vereceğini açıklamış olması bizleri son derece memnun etti. Aslında biz daha önceki dönemler  de Kızılay Afyonkarahisar Şube Başkanlığından  Şehit ve Gazi çocuklarına burs alınmasını sağlıyorduk ama bu yıl Şube Başkanlığına isimlerini vermiş olduğumuz tüm Şehit ve Gazi çocuklarının hepsine burs verileceğinin Fatih Başkanımız tarafından bizlere söylenmesi bizleri hem gururlandırdı hem de duygulandırdı.Bu anlamda bayrağımızın dalgalanabilmesi için canlarını ve uzuvlarını vermiş olan Aziz Şehitlerimiz ve Kahraman Gazilerimizin geride bıraktığı çocuklarının eğitimlerine katkıda bulunacak olan Kızılay Derneği'nin başta Fatih Başkanım olmak üzere tüm emeği geçenlerine ve yönetimine teşekkür ederim" dedi. 

Türk Kızılay Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Fatih Okyar ise; "Bizlerin rahatça bu memlekette yaşayabilmelerini sağlayan Aziz Şehitlerimiz ve kahraman Gazilerimize ne yapsak azdır. Bu anlamda Türk Kızılay Afyonkarahisar şube Başkanlığı olarak geçmişte olduğu gibi bundan sonra da Şehit ve Gazi çocuklarına sahip çıkacağız onların eğitimlerine katkıda bulunacağız" dedi. Haber okunma sayısı: 363

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

protokol-tas-medresede-bayramlasti

Protokol, Taş Medrese'de bayramlaştı

03 Ağustos 2020 Pazartesi 21:45
bayram-namazi-zafer-meydaninda-kilindi

Bayram Namazı Zafer Meydanı’nda kılındı

03 Ağustos 2020 Pazartesi 21:19
vali-gokmen-cicekin-projesi-ses-getirdi

Vali Gökmen Çiçek’in projesi ses getirdi

03 Ağustos 2020 Pazartesi 20:50
ilcelerde-kadin-kultur-evleri-

İlçelerde Kadın Kültür Evleri

03 Ağustos 2020 Pazartesi 20:44

AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR