istek okulları

22 Şubat 2020 Cumartesi

Kızılay, kotayı ikiye katladı

kizilay-kotayi-ikiye-katladi

Türk Kızılay Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Fatih Okyar, 2019 yılı Kurban Bayramı faaliyetlerini Kocatepe Gazetesine değerlendirdi.
18 Ağustos 2019 Pazar 19:33

Bu yıl ki Kurban Bayramı faaliyetlerini Türkiye çapında ve dünya genelinde kazasız, belasız atlattıklarını dile getiren Okyar, “Yoğun bir çalışma dönemi geçirdik. Ama çok bereketli bir kurban dönemi yaşadık. Kurban Bayramına üç gün kala kurban kotalarımız yurt içerisinde doldu. yurt dışında ki kurban bağışlarımızda Arife Günü tamamlandı. Türk Kızılay’ı 51 ülkede, 4 kıtada, 180 bin kurban vekaleti aldı.

Bunların dağıtımı yapıldı. Kızılay’ın diğer sivil toplum kuruluşlarına nazaran artı bir avantajı var. Yurt dışında ki kurban etleri hemen dağıtılıyor. Ama yurt içerisinde ki listeleri 12 aya bölüyoruz. Etlerimiz konserve haline getirilerek yıl boyu dağıtılmış oluyor. Bu çok güzel bir artıdır. Kurban Bayramında et dağıtımına devam ettik. Bize Kızılay olarak 12 ay boyunca Ramazan, 12 ay boyunca Kurban’dır.

Genel merkezin bize bu Kurban Bayramı için verdiği kotanın 2 katı kurban bağışı alındı. Bu vesile ile Afyonkarahisar halkına bize gösterdikleri teveccühten dolayı gerçekten teşekkür ediyorum” dedi.

>>Kocatepe Gazetesi/ Burcu AYDIN’ın Özel Haberi Haber okunma sayısı: 118

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR