CACTUS YENİ

26 Ağustos 2019 Pazartesi

moto

Kızılay’da yeni dönem

kizilayda-yeni-donem

Söylenti ve iddiaların gölgesinde yapılan Türk Kızılayı Afyonkarahisar Şubesinin olağan genel kurulunda yeni yönetim görevi devraldı.
10 Şubat 2019 Pazar 21:24

Kızılay Afyonkarahisar Şubesinin Olağan genel kurulu Cumartesi Günü yapıldı. Türk Kızılayı Afyonkarahisar Şubesi’nde 3 dönem şube başkanlığı yapan İsmail Danıştekin, yapılan Olağan Genel Kurul ile görevini Fatih Okyar’a devretti.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan Genel Kurul Toplantısı divan başkanı ve divan üyelerinin seçilmesiyle sürdü.

Tek liste halinde girilen seçimde Fatih Okyar başkanlığa getirildi. Türk Kızılay’ının bayrağını daha yükseklere çıkarmak için çalışmalarını sürdüreceklerini belirten Okyar, alanlarda daha aktif olacaklarını kaydetti.

Önceki Başkan İsmail Danıştekin ise, her zaman muhtaçların yanında olduklarını kaydederek, tüm üyelere teşekkür etti.Öte yandan kongrede göreve gelen yeni yönetim kurulunun AK Partililerden oluşması siyasi rakipleri tarafından kınandı.  

ETİK BİR DAVRANIŞ DEĞİL

Konuyla ilgili açıklama yapan CHP İl Başkanı Nevzat Ercan, “1868 yılında kurulan Türk Kızılay’ı 151 yıldır hem ülke içinde, hem de ülke dışında doğal afetler başta olmak üzere yardıma ihtiyaç olan insanların yanında yer aldı. Siyasi partiler üzeri bugüne kadar yönetilen Türk Kızılay’ı Afyonkarahisar Şubesinin AK Parti’de görev almış kişilerin Aralık ayında genel merkeze üye yaptırılarak il yönetime tepeden inme getirilmeleri etik bir davranış değildir” dedi.

SÖYLENTİLERE CEVAP VERDİ

Haftasonu yapılan genel kurulda göreve talip olan ve listesini Afyonkarahisar şartlarına göre en iyi şekilde hazırladığını belirten Fatih Okyar çıkan söylentilere cevap verdi. Okyar, “Ben yıllardır yardım işleriyle uğraştım. Bana Kızılay Şube Başkanı ol teklifi yapıldığında ‘listemi kendim hazırlarım, ekibimle seçime girerim’ dedim. Üç dönemdir başkanlık yapan İsmail Danıştekin beyi ziyaret ettim. Düşüncelerimi kendisi ile paylaştım. Listemi kendisi ile paylaştım”

YENİ YÖNETİM BELLİ OLDU

Fatih M. Okyar’ın yönetim kurulu şöyle:


 

  Haber okunma sayısı: 199

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER