CACTUS

25 Mayıs 2019 Cumartesi

“Komşusu açken tok yatan bizden değildir”

komsusu-acken-tok-yatan-bizden-degildir

Kanlıca Mahalle Muhtarı Ahmet Karaali, mahallesine muhtar seçildiği 2009 yılından itibaren mahalle sakinlerinin istek ve taleplerini göz önünde bulundurarak özellikle ihtiyaç sahibi kişilerle ilgileniyor.
12 Haziran 2018 Salı 17:44

“Komşusu açken tok yatan bizden değildir” Hadis-i Şerifi’ni düstur edindiğini belirten Kanlıca Mahalle Muhtarı Ahmet Karaali, Ramazan’ın yardımlaşma ayı olduğunu belirterek ekonomik durumu iyi olanlarla ihtiyaç sahipleri arasında köprü vazifesi yapıyor. Karaali, bu Ramazan ayında 80 koli gıda, 90 koli yumurta, bir o kadar da maddi yardım temin etti. Ayrıca Ramazan Bayramı’nda çorap verilmesi için de mahallede harekete geçildi.

Kanlıca Mahalle Muhtarı Ahmet Karaali, “Bizim yardım çağrımıza destek veren tüm kardeşlerimize teşekkür ederim. İnsanların en hayırlısı. İnsanlara faydalı olandır. Biz yardımları, milliyet ayrımı yapmadan tüm ihtiyaç sahibi kardeşlerimize ulaştırıyoruz” dedi.

Zaman zaman mahalle sakinleri ile Miraç Camii Kültür Merkezi’nde bir araya geldiklerini hatırlatan Karaali, “Bu Ramazan ayında Miraç Camii’nde vatandaşlarımızla iftar yemeklerinde buluştuk. Bu tür etkinliklerde mahalle sakinlerinin aynı çatı altında toplanmasını, birbirleri ile tanışmasını ve kaynaşmasını sağlıyoruz. İftar sofralarımız böylece daha bereketli oluyor” diye konuştu.

Karaali, şöyle devam etti:

“Yaklaşık 9 yıldır, kurban kesenle kesmeyen arasında da bir köprü kurduk. Kurban Bayramı’nda vatandaşlarımıza yardım etmek için daha şevkle çalışıyoruz. Biz muhtarlar olarak, vatandaşlarımızın gören gözü, işiten kulaklarıyız. Hizmet nimettir, halka hizmet Hakk’a hizmettir. Biz, birbirimizin dertleri ile dertlenmeliyiz. Hizmet verdiğimiz bölgenin ilk hizmet kapısı biz olmalıyız. Umutsuzların umut kapısı olmalıyız.” 
Haber okunma sayısı: 185

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

yesilaydan-baskan-zeybeke-ziyaret

Yeşilay'dan Başkan Zeybek'e ziyaret

24 Mayıs 2019 Cuma 19:15
iftar-programina-yogun-ilgi

İftar programına yoğun ilgi

24 Mayıs 2019 Cuma 18:57
zabitadan-dilenci-operasyonu

Zabıtadan dilenci operasyonu

24 Mayıs 2019 Cuma 18:51
gazeteci-dogarin-aci-gunu

Gazeteci Doğar’ın acı günü

24 Mayıs 2019 Cuma 17:57
basin-yayin-dernegi-iftarda-bulustu

Basın Yayın Derneği iftarda buluştu

24 Mayıs 2019 Cuma 17:44

AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR