CACTUS

20 Haziran 2019 Perşembe

Lokman Özkul’un yeni kitabı çıktı

lokman-ozkulun-yeni-kitabi-cikti

Eğitimci-Yazar Lokman Özkul’un 3. Kitabı; “İnsanlığın Kavgası Habil Kabil” çıktı.
08 Şubat 2019 Cuma 19:07

Kitap, ilk katlin gerçekleştiği, ilk kanın döküldüğü, ilk kardeş kavgasının gerçekleştirildiği,  Hz. Adem’in oğulları Habil ve Kabil’den bu yana insanlığın içinde bulunduğu mücadeleyi örnekleriyle anlatıyor. Hatta Hz. Adem ve İblis mücadelesinden başlayarak, günümüze kadar özelde Peygamber ve karşılarındakinden hareketle, Hak ile batılın mücadelesi, zalimler ve mazlumların hesaplaşması ve kazananın sonuçta Hak ve mazlumların olduğu yönünde sonuca varıyor.

Kitap başlığını taşıyan Habil ve Kabil sembol isimlerdir. Onların şahsında insanlığın içinde bulunduğu buhran tafsilatıyla anlatılmaya çalışılmış ve sonuçlar çıkarılmış. Kitabın sonuç bölümünde de çözüm önerileri verilmiş.

Kitabın son bölümünde, Müslüman Türk tarihinden de örnekler verilerek; Çanakkale’de emperyalizme karşı mücadele, Osmanlı’daki mücadeleci ruh ve II. Abdülhamit Han’ın mücadelesi de anlatılmış. Kitap Hakkın temsilcisi ve yılmaz gücü, mazlumların sesi ve cesaretiyle zalimlere korku saran, Âlemlerin Efendisi Hz. Muhammed’e (SAV) naat ile ve adalet, cesaret üzerine özlü sözlerle tamamlanmış. Haber okunma sayısı: 97

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

ptt-ciftciyi-de-dusundu

PTT, çiftçiyi de düşündü

19 Haziran 2019 Çarşamba 21:03
akdaga-mini-market-

Akdağ’a Mini Market

19 Haziran 2019 Çarşamba 20:54

AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR