Berat Kandili

08 Nisan 2020 Çarşamba

Mazlum ve mağdurların sesi olduk

mazlum-ve-magdurlarin-sesi-olduk

Eğitim Bir-Sen Şube Başkanı Mustafa Arslan, “Son yıllarda eğitim çalışanları adına önemli kazanımlar elde ettik. Yaptıklarımızla hiçbir zaman yetinmedik, yetinmiyoruz; sorun çözmeye, yeni kazanımlar üretmeye devam edeceğiz” dedi.
25 Mart 2019 Pazartesi 15:27

Eğitim Bir-Sen Afyonkarahisar 1 No’lu Şube, teşkilat eğitimi kapsamında Merkez işyeri temsilcileri ile 23.03.2019 tarihinde Garden kale otelde buluştu.

Eğitim Bir-Sen Afyonkarahisar 1 No’lu Şube Başkanı Mustafa ARSLAN; “Teşkilat Kültürü’’,Başkan Vekili Tevfik ÖZTÜRK; “Temsil ve İletişim Becerileri, Sosyal Medya ve Algı Yönetimi’’,Başkan Yardımcısı İbrahim YILDIRIM; "Dünya’da ve Türkiye’de Sendikacılık’’ konularında eğitim verdiler.

Eğitim-Bir-Sen Afyonkarahisar 1 Nolu Şube Başkanı Mustafa Arslan, eğitim çalışanlarının ekonomik sıkıntılardan kurtarılması, üyelerinin sosyal ve meslekî gelişimlerini sağlamanın yanı sıra Türkiye’nin daha demokratik, özgürlüklerin daha fazla yaşanabildiği bir ülke haline dönüştürülmesini sağlamak için yoğun çaba sarf ettiklerini söyledi.

Kolay olanı değil, doğru olanı, çalışanların ve milletin yararına olanı yapmaya çalıştıklarını kaydeden Arslan “Yapılanlarla yetinmiyoruz, daha yapılması gereken çok iş olduğunu biliyoruz. Çalışanların hakkını, hukukunu korumaya, eğitim çalışanlarına özel kazanımlar üretmeye devam edeceğiz” dedi.Arslan; “3600 ek gösterge konusunda, sadece dört farklı meslek grubunu değil, tüm kamu görevlilerini içine alacak, kapsayıcı, eşitleyici ve adaletli bir 3600 ek gösterge çalışmasının ivedilikle yapılmasını bekliyoruz. 3600 ek gösterge nedeniyle emekli olmayan emektar öğretmenlerimizin yüzü güldürülmelidir. İlerlemiş yaşı ve sağlık sorunlarına rağmen 3600 ek gösterge beklentisiyle henüz emekli olmayan öğretmenlerimize bu imkân bir an önce verilmelidir” dedi.

Sendika olarak sorumluluklarının büyük olduğunu Mustafa Arslan, “Çetin şartlarda sürdürdüğümüz hak ve özgürlük mücadelesiyle birçok problemin üstesinden geldik. Özlük ve özgürlük mücadelemizde büyük mesafeler kat ettik. Son yıllarda eğitim çalışanları adına önemli kazanımlar elde ettik.  Yaptıklarımızla hiçbir zaman yetinmedik, yetinmiyoruz; sorun çözmeye, yeni kazanımlar üretmeye devam edeceğiz. Bunun Yanında Mazlum ve mağdurların sesi olduk ve olmaya da devam edeceğiz” dedi.

Yetim projesinin, adalet ve merhamet temelli yeni bir dünya kurmak, kan, gözyaşı ve zulüm çağını, merhamet çağına evirmek bakımından çok önemli olduğunu kaydeden

Arslan“ Yavrularımızın sesleri daha da gür çıksın diye Milli Eğitim Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı, İHH ve Eğitim-Bir-Sen olarak  tüm okullarımızda ‘Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var’ projesini uyguluyoruz. Sendika olarak bu asil çabanın içinde olmak, bu çabaya katkı vermek bizim için onurdur” şeklinde konuştu.

“En büyük gücümüz örgütlülüğümüzdür” diyen ARSLAN: “Kazanımlarımızın ve çalışmalarımızın en güzel şekilde anlatılması gerekiyor. Bizim ulaşamadığımız yerde elimiz, göremediğimiz noktalarda gözümüzsünüz. Biz biliyoruz ki orada bizim bir temsilcimiz var. Ve sendikamızı en iyi, en güzel şekilde temsil ediyor” dedi.

    Haber okunma sayısı: 144

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

igm-olaganustu-toplanacak-mi

İGM, olağanüstü toplanacak mı?

07 Nisan 2020 Salı 22:45
afyon-esnafi-icin-kritik-toplanti

Afyon esnafı için kritik toplantı

07 Nisan 2020 Salı 22:09
esob-baskani-konaka-sert-cevap

ESOB Başkanı Konak’a sert cevap

07 Nisan 2020 Salı 21:46
su-faturalarina-oteleme-yapildi

Su faturalarına öteleme yapıldı

07 Nisan 2020 Salı 21:10
cop-konteynerleri-dezenfekte-ediliyor

Çöp konteynerleri dezenfekte ediliyor

07 Nisan 2020 Salı 21:04

AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR