istek okulları

05 Haziran 2020 Cuma

Memur Sen 50 bin adet maskenin maliyetini üstlendi

memur-sen-50-bin-adet-maskenin-maliyetini-ustlendi

20 bin adet yüz koruyucu siper, koruyucu maskelerden de 30 bin adet olmak üzere toplamda 50 bin adet ürün, sağlık çalışanlarına dağıtılmak üzere Memur Sen tarafından üstlenildi.
27 Mart 2020 Cuma 19:48

Memur-Sen İl Temsilcisi Eğitim Bir-Sen Şube Başkanı Mustafa Arslan, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Memur-Sen, Millî Eğitim Bakanlığı’na yazı yazarak, Bilim ve Sanat Eğitim Merkezlerinde ve meslek liselerinde üretilen yüz koruyucu siperlerden 20 bin adet, koruyucu maskelerden de 30 bin adet olmak üzere toplamda 50 bin adet ürünün, sağlık çalışanlarına dağıtmak için, maliyetini üstlenmek istediğini belirtti.

Yazıda, tüm dünyada yayılan koranavirüs salgınına karşı kamu görevlilerinin canla başla mücadele ettiğini hatırlatan Memur-Sen, evlerinde kendi çocuklarını yalnız bırakan, günde onlarca hastayı muayene eden ve uykusuz günler geçiren kamu görevlilerinin sadece alkışlamakla kalmadıklarını, böyle bir dönemde özellikle sağlık çalışanlarının korunması noktasında Memur-Sen olarak üzerlerine düşeni yapmaya kararlı olduklarını ifade etti.

Bu kapsamda Memur-Sen, Bilim ve Sanat Eğitim Merkezlerinde ve meslek liselerinde üretilen toplamda 50 bin ürünün maliyetini üstlendiklerini ifade etti.

50 bin adet ürünün içerisinde, özellikle koronavirüsle mücadele kapsamında sağlık çalışanları için hayati önem taşıyan 20 bin adet yüz koruyucu siper ve 30 bin adet koruyucu maske bulunuyor.Koruyucu siper ve maske üretiminden bir bölümünün üretimini gerçekleştiren Afyonkarahisar Dumlupınar Bilim ve Sanat Merkezimizi, gönüllü görev yapan eğitim çalışanı kardeşlerimizi ziyaret ettik.

Memur-Sen Genel Başkanımız Sayın Ali Yalçın'ın dün Milli Eğitim Bakanlığımıza yazdığı yazı ile maliyetini konfederasyonumuz adına üstlendiği yüz koruyucu siperlerin üretimine şehrimizde başlanmış olmasından onur duyduk, mutlu olduk.

Kurum Müdürümüz Sayın Hakan Gümüş ve eğitim çalışanı kardeşlerimize teşekkür ediyoruz.

Memleketimizin ve milletimizin selameti için Memur-Sen bugün sağlık çalışanlarına siper olma görevi üstlenmiştir.

Rabbimiz milletimizi sağlıklı günlere kavuştursun, işimizi kolay kılsın, mücadele azmimizi artırsın.”

  Haber okunma sayısı: 322

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR