Triovista, İstek

09 Temmuz 2020 Perşembe

Merhametsizliğinize terk etmeyeceğiz

merhametsizliginize-terk-etmeyecegiz

Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Mustafa Arslan, “Vicdanını yitirmiş, insanlıktan nasibi olmayanların yaşattığı bu menfur olay, Afganlı kardeşimizde telafisi olmayan bir travma yaşattığı gibi bizlerin de vicdanını kanatmıştır. Mülteci kardeşlerimizi merhametsizliğinize terk etmeyeceğiz” dedi.
08 Mayıs 2019 Çarşamba 18:32

Eğitim Bir Sen Afyonkarahisar 1 Nolu Şube Başkanı Mustafa Arslan ve yönetim kurulu üyeleri, geçtiğimiz günlerde Afyonkarahisar’ın Çay ilçesinde birkaç kendini bilmezin işkencesine uğrayan mülteci vatandaşa ziyarette bulundular.

Yapılan ziyarete ilişkin açıklama yapan Mustafa Arslan şunları söyledi: “Tarihi birkaç hatırlatmayla başlamak gerekirse; Afganistan, Türkiye Cumhuriyeti'ni tanıyan ilk Müslüman ülke.

Afgan halkı; Kurtuluş Savaşımıza kollarındaki bilezikleri, yüzük ve ziynetleri ile maddi anlamda da destek vermiş kardeşlerimiz ki bugün birkaç müptezelin sarhoşu oldukları ideolojilerin ortağı olduğu İş Bankası bu destekle kurulmuş.

Bilindiği üzere bir ilçemizde, Afganistan'da nişanlanan arkadaşlarının eğlencesi/kutlaması için bir araya gelen Afganlı kardeşlerimizden birkaçı sokak ortasında tartaklanmış, bu olayda 15 aydan beri ülkemizde çalışan bir Afganlı kardeşimiz ise kaçırılmış kendisine üç saat boyunca zincir, kemer ve demirlerle işkence edilmiş, bu arada ideolojik sarhoşluklarıyla kinlerini kusan birkaç kendini bilmezin ağza alınmayacak küfür ve hakaretlerine maruz kalmıştır. Akabinde elleri ve ayakları bağlanarak araziye atılarak ölüme terk edilmiştir.Vicdanını yitirmiş, insanlıktan nasibi olmayanların yaşattığı bu menfur olay, Afganlı kardeşimizde telafisi olmayan bir travma yaşattığı gibi bizlerin de vicdanını kanatmıştır.

Biz, ülkemizdeki tüm muhacir kardeşlerimizi tıpkı Asr-ı Saadette olduğu gibi değerlendiriyor, onların varlığının bizim için bir nimet ve kendilerinin bize Allah'ın emaneti olduğu bilinciyle hareket ediyoruz.

Bu sebeple bir iftar vesilesi ile Çay ilçemizde mağdur Afganlı kardeşimizin ağabeyi ve arkadaşları ile bir araya geldik, hasbihal ettik. Yalnız olmadıklarını, Türkiye'deki kardeşleri olarak kendilerine ifade ettik. Durumları hakkında bilgi aldık.

Akabinde işkenceye maruz kalan kardeşimizi ziyaret ettik. Olayı kendi ağzından dinledik. Yaşadıkları karşısında tüylerimiz ürperdi.

Tarihinden habersiz, gündelik kaygılardan öte derinliği sıfır eleştiri ve söylemlerin at gözlüğüyle bakıcıları bilmelidirler ki başta Afganlılar olmak üzere hiçbir mülteci kardeşimizi onların merhametsizliğine terk etmeyeceğiz.

Bu zulme maruz kalan kardeşimizin yaralarını sarmak, olay esnasında kırılan telefonun da kalbinin de tamiri için Eğitim Bir-Sen olarak tavrımızı kardeşliğimizden yana tahkim edecek, yaşanan menfur olayın hukuki anlamda da takipçisi olacağız.”

  Haber okunma sayısı: 429

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

turkiye-emekli-subaylar-derneginden-ziyaret

Türkiye Emekli Subaylar Derneğinden ziyaret

09 Temmuz 2020 Perşembe 21:16
belediyeden-satilik-daireler

Belediyeden satılık daireler

08 Temmuz 2020 Çarşamba 20:43
vatandasin-ozel-gunune-sahitlik-etti

Vatandaşın özel gününe şahitlik etti

08 Temmuz 2020 Çarşamba 19:46
romorktaki-saman-balyalari-yandi

Römorktaki saman balyaları yandı

07 Temmuz 2020 Salı 23:39

AFYONKARAHİSAR - HAVA DURUMU

AFYONKARAHISAR