Kurban üst

03 Ağustos 2020 Pazartesi

Öğrenciler ‘Yaya Geçidi Nöbeti’ tuttu

ogrenciler-yaya-gecidi-nobeti-tuttu

2019 yılının ‘Yaya Öncelikli Trafik Yılı” ilan edilmesinin ardından ülke genelinde ‘Yaya Güvenliğinin Nöbetçisiyiz” sloganıyla ‘Yaya Geçidi Nöbeti’ tutuldu.
02 Ekim 2019 Çarşamba 16:42

 Afyonkarahisar genelindeki ilkokul öğrencilerinin gerçekleştirdiği ‘Yaya Geçidi Nöbetine’ 13.00 ile 15.00 saatleri arasında Gedik Ahmet Paşa İlkokulu öğrencileri de dahil oldu.

Kurtuluş Caddesinde bulunan yaya geçidini araç trafiğine kapatan öğrenciler Emniyet ekiplerinin de desteğiyle pankart ve dövizler açarak ‘önceliğin yayaya ait’ olduğu bilincini aşılamaya çalıştılar.

Gedik Ahmet Paşa İlkokulu Müdürü İbrahim Yıldırım, öğretmenler, veliler ve öğrenciler yaklaşık 1 saat boyunca Kurtuluş caddesi üzerinde nöbet tutarak, yayalara yardımcı oldular.

Farkındalık etkinliği hakkında bilgi veren Okul Müdürü Yıldırım, “Okulumuz öğretmenleri, öğrencilerimiz ve velilerimizin de desteği ile Kurtuluş Caddesi üzerinde ‘Yaya Geçidi Nöbeti’ tuttuk. Öğrencilerimiz ellerinde kendi hazırladıkları pankartlarla sürücüleri uyararak, önceliğin yayaya ait olduğu vurgusunu yaptılar” dedi.

Haber okunma sayısı: 394

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER